Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] silnik kręci, ale nie odpala


Gość Zibi093

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Nissana Primerę P10, rocznik 91 z silnikiem 1.6 16V (90KM). Parę dni temu wyjeżdżając z parkingu samochód zgasł i już nie chciał odpalić. Myślałem, że to wina filtra paliwa, więc go dzisiaj wymieniłem. Ale problem nie zniknął. Podczas próby odpalenia samochodu silnik się kręci, ale nie odpala. Dodam, że paliwo naleciało do świeżo wymienionego filtra. Myślałem, że może bezpiecznik pompy paliwa, ale go w żadnej skrzynce bezpieczników nie ma. Czy ktoś wie, co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sprawdzałeś poza paliwem??? jest iskra?? świece OK, może trzeba zajrzeć w aparat, może 12V uciekło z aparatu, poza paliwem jest jeszcze dużo możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

hmm a czy to normalne ze na suchym asfalcie majac paliwa w polowie czerwonego wskaznika czyli malo! hamujac bardzo gwaltownie ale nie z piskiem! ale mocne hamowanie gdy samochod staną to dodajac gazu to ja mu gazu a on gasnie nie chce ruszyc? dopiero jak zgasiłem i odpalilem to bylo normalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle wyregulowana rezerwa, czyli może być mniej niż się oczekuje, też tak kiedyś miałem i wracałem na holu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cewkę wysokiego napiecia, rozdzielacz napiecia, Kable WN./ Prawdopodobnie nie ma iskry na świecach. Raczej problem tkwi w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...