Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

falujące obroty p11


Gość tomi900

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem z moim nissanem 2.0 td 97r po odpaleniu swieci chek i falują obroty po pewnym czasie silnik gasnie i ciężko go odpalic. tylko ze jak silnik sie zagrzeje chek gasnie i silnik działa normalnie. podłaczałem autko pod komputer i pokazuje bład czujnika położenia wału . Od znajomego wymontowaliśmy ten czujnik z takiego samego autka gdzi e u niego wszystko działa założyliśmy do mojego autka i dalej dzieje sie to samo prosze o jakies rady co to może być z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten sam problem mam tyle ze chek na goracym silniku tez sie pali,momentami przygasnie.Blad ten sam-47.Zamowilem czujnik a widze ze moze niepotrzebnie.Ja mam 2,0D z 1996r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tą diagnostyke na spinacz i pokazuje czujnik położenia wału skasowałem błąd i po odpaleniu znowu chek świeci i te same objawy

zamień miejscami czujniki tj. czujnik położenia wału korbowego z czujnikiem wałka rozrządu są takie same, jak wywali tobie bład czujnika położenia wałka rozrządu to czujnik a jak pokarze znowu bład czujnika wału korbowego to masz rozciągnięty łańcuch rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasowałem jeszcze raz ten błąd na spinacz i teraz juz silnik chodzi normalnie chek dalej świeci ale przejade kilka kilometrów i gasnie wiec zobacze co bedzie dalej dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pomierz jaki opór ma czujnik powinien mieć ok. 1,5koma. Może być też spękana obudowa i głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie bo teraz podczas jazdy swieci chek kiedy obroty sa powyzej 1000 to chek gasnie jak puszcze na luz to chek sie zaswieca i silnik gasnie sprawdzilem na spinacz bledy i pokazało mi blad 21 zawór czasu kąta wtrysku w pompie wtryskowej i teraz takie pytanie czy ten zawór jest wymienialny czy trzeba cała pompe wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...