Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbospreżarka nawaliła. Silnik: YD25


Gość naprawiacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naprawiacz

Witam. Niestety przyszła pora i na mnie. W moim autku padła turbosprężarka. Dostała luzu i wywaliła olej.

Navara 2.5 DI

Silnik: YD25

Moc: 171 KM

 

Numer odczytanz y turbo 14411EC00E

 

Poszukuje teraz firmy od której kupię turbo nowe oryginalne w dobrej cenie. Do Moto-R dzwoniłem mają bardzo drogo 4200.-

Możecie kogoś polecić (zaufanego, sprawdzonego)?

Edytowane przez naprawiacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samochodziarz

Cześć.

 

Podobny problem miałem niedawno. Zaryzykowałem i kupiłem nowe turbo. Wydatek się opłacił, bo jeżdżę do tej pory, a parę ładnych kilometrów zrobiłem.

Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić chłopaków z Siedlec. Wymieniali mi turbo w Zbuczynie, postawiłem samochód i uwinęli się szybko z wymianą.

Telefon kontaktowy do nich jakbyś chciał to 500 678 551

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Spoko gość kiedyś kupiłem u niego silnik do Audi,sinik okazał się w idealnym stanie, kosztował pół ceny i koleś wykonał mi diagnostykę i zregenerował wtryskiwacz sterujący w cenie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naprawiacz

Wraz z bratem zamontowaliśmy samemu. Wszystko działa narazie dobrze, po za dziwnym dzwiekiem dochodzącym z tłumnika (jakieś dziwne ciche buczenie)

Co do regeneracji to cena różna w zależności od firmy od 600 bez papieru Mielce Wrocławie po 1600 TurboTec.

 

I kur****** hu********pierd************* rozjeb**** się nowa turbosprężarka.

Ale się wkurw****.

Dzisiaj odsyłam im na reklamację. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samochodziarz

NuMeR, regeneracja u nich kosztuje około 1230 brutto. Gwarancja rok czasu bez limitu kilometrów. Też jest to dobre rozwiązanie, jak ktoś nie może sobie pozwolić finansowo na zakup nowej i oryginalnej turbiny.

 

naprawiacz, hahah no to pięknie.... Jednak zakup nowej się nie opłacił.. aż nie chce się wierzyć, że to wina turbiny. Jak była nowa i oryginalna to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Poszukałbym na twoim miejscu gdzie indziej przyczyny awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naprawiacz

Rozebrali moją turbosprężarkę. Przysłąli zdjęcia wraz z ekspertyzą na maila. Coś tam się zatarło, podobno brak smarowania, i jakieś podciśnienia się robią w układzie wydechowym podobno.

 

Nie wiem sam. Jestem Wkur*** I im nie wierzę bo każdy zwala aby nie na siebie.

Spróbujemy wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela.

Umówiłem się na wymianę jeszcze raz na nową tylko teraz zaciągnę do nich samochód pod koniec tygodnia do Zbuczyna.

http://www.turbosprezarki-siedlce.pl/turbosprezarki-0-17-kontakt.htm

 

Niech się oni martwią niech sprawdzają wszystko. :argue:

Przepływ oleju jest prawie 2l. na minutę.

 

Jak tylko sprawa się wyjaśni dam znać na forum dla przestrogi innych. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozzobike

26/12/2012 wystartował w Nissanie program czesci regenerowanych . Pełna gwarancja i ceny calkiem całkiem. Aha - na poczaktu jako że nie ma jeszcze z czego regenerowac oferują nówki elementy ;)) Polecam zapytać w najbliższym ASO , lub zapraszam na priv

ps nr katalogowy który powinien cie zainteresować : 14411EC00EEX

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naprawiacz

Nówki element to mi zaproponowali właśnie oni w dobrej cenie. Tylko coś padło za szybko. :argue:

Jutro jestem umówiony w Zbuczynie na wymianę jeszcze raz na nową tylko wymienią już u siebie na warsztacie zobaczymy co powiedzą i jak wymienią.

Podobno muszę mieć coś z autkiem nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naprawiacz

Witam w nowym tygodniu. :ball:

Po powrocie z Zbuczyna autko na razie jeździ jeździ jak się okazało był zapchany DPF dlatego rozwaliło mi 1 nowe turbo po wymianie.

Wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość naprawiacz
naprawiwacz czyli co ile cie cala zabawa kosztowala ? rozumiem ze musiales zaplacic za 2szt a co z DPF?
Turbina 1 raz 3700 turbina 2 raz 3200 wymiana u nich 400 zmiana oleju i filtrów jeszcze raz. Wywalenie DPF i zmiana oprogramowania robił mi znajomy.Plus koszty dojazdu. Grubo :thumbsdown: 8tys. Sprawa wyszła na prosto, za swój błąd sie płaci... Na razie jeździ i nie mam problemu. Polecam Zbuczyn koło Siedlec znają się na rzeczy i robią tylko w turbosprężarkach.

 

Mam nauczkę żę jak się coś kupuje od kogoś i jest możliwość montażu to się tak robi zeby potem nie było problemów z gwarancją. :whistle:

Edytowane przez naprawiacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada regeneracja ?

Znajomy co ma taką Navarę regenerował w Wawie na STS Turbo, ale tam nic nie było do uratowania, dostał cały nowy rdzeń a obudowy wypiaskowali. Też miał problem ze smarowaniem i się nawet wałek ukręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość krogulec123

witaj

ja regenerowałem swoją w turbo tech w jaworznie ul grunwaldzka tel 32 6166738 dają 2 letnią gwarancję i robiłem u nich już kilka i jest ok

cena za pełną regenerację 2150 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to przyszła kolej na mnie ;( bylem u elektryka obadał czujnik i wyszlo ze zalewa go olejem rozkrecil waz i caly w oleju ;( chce regenerowac Turbo bo koszt 4tys nie bardzo mnie przekonuje w konfrontacji z 600zł co powiecie o tej firmie http://navara.turbo-nissan.turbodynamica.pl/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...