Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Docieranie NOTKA 1,4


trooll3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanko.

Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem :nissan2: Note 1,4 Acenta +.

Nie miałem nigdy nówki, więc...

Jak się dociera taki samochód?

Przez ile kilometrów, jakie obroty itp.

Z regóły robię małe przebiegi, dziennie około 15 km.

Dziękuję za pomoc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanko.

Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem :nissan2: Note 1,4 Acenta +.

Nie miałem nigdy nówki, więc...

Jak się dociera taki samochód?

Przez ile kilometrów, jakie obroty itp.

Z regóły robię małe przebiegi, dziennie około 15 km.

Dziękuję za pomoc... :)

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/naped-i-skrzynia-biegow/278577,Czy-nowoczesne-silniki-trzeba-jeszcze-docierac.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w instrukcji obsługi też masz o tym napisane. Pierwsze 1600 km nie przekraczać 3000 obr/min, unikać długiej jazdy ze stałą prędkością itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecne samochody to nie to sprzed 20 lat gdy po 1000 km zlewało się srebrny olej. Obecnie silnik jest już dotarty/spasowany. Nic jednak nie przeszkadza aby przez pierwsze 1600 km nie przyspieszać gwałtownie, nie jechać z maksymalnym obciążeniem, unikać jazdy na luzie, jazdy ze stałą prędkością przez dłuższy czas, nie ciągnąć przyczepy, generalnie nie katować. Osobiście stosowałem się do zaleceń z książki serwisowej, po 1600 km wymieniłem olej, nawet w ASO byli zdziwieni ale skoro klient płaci to czemu nie (czy to było konieczne? wątpię ale wtedy jeszcze kochałem swojego Notka). Olej przy wymianie był czysty (to oczywiste) po wlaniu nowego silnik nie chodził nawet w 1% inaczej, ani ciszej ani głośniej, nie zauważyłem też zmian w spalaniu paliwa. Skoro to nowy samochód i w ładnej wersji jeśli chodzi o wyposażenie to na pewno nie zawadzi przez wskazany w instrukcji okres stosować się do wymienionych tam zapisów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem :nissan2: Note 1,4 Acenta +.

 

Z poniemieckiego Zundapp'a z przyczepką na Nota??? Tera to wszystkie baby z Wojsławic i Starego Majdanu Twoje :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...