Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ksenonem


Gość blackpearl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blackpearl

Witam Szanownych Forumowiczow.

Kilka dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Nissana Qashqaia z 2007 roku.

Niestety do wymiany mam zarowke ksenonowa. Kupilem oryginalna zarowke Philipsa 4300 d2R.

Wyjalem stara zarowke , zalozylem nowa, zalozylem "wasy" i przyszlo czas na zalozenie tej metalowej czesci.

Problem w tym ze za cholere nie moge jest przekrecic w pozycje CLOSE. Dodam ze w srodku jest jakas plastikowa opaska z otworkami, ktora ustawiam na rowno z zabkami tej metalowej czesci. lecz po podlaczeniu przewodu zabek przeskakuje i nie moge przekrecic jej ani w lewo ani w prawo. Prosze was kochani o pomoc bo juz szalu dostaje. Czy wszystko w dobrej kolejnosci podlaczam?? Z gory dziekuje za pomoc i poswiecenie mi czasu;)

Edytowane przez blackpearl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada dla zakładających samodzielnie - przy zakładaniu nowej żarówki należy przed zakręceniem tego czegoś za żarówką (chyba zapłonnik) odłączyć od tego przewód zasilający. Bez tego za cholerę zapłonnik nie chciał się przekręcić do odpowiedniego położenia (chyba jakaś zapadka połączona z przewodem coś blokowała).

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53489-lampy-ksenonowe/page__hl__maxgear__st__20

Mam nadzieję, że to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj trochę te 4 wąsy plastykowe wąsy, mocno wciśnij i kręć.

Ja użyłem odrobiny ŁT3.

 

Nie jest łatwo - godzinkę mi zajął montaż a 5 minu demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczow.

Kilka dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Nissana Qashqaia z 2007 roku.

Niestety do wymiany mam zarowke ksenonowa. Kupilem oryginalna zarowke Philipsa 4300 d2R.

Wyjalem stara zarowke , zalozylem nowa, zalozylem "wasy" i przyszlo czas na zalozenie tej metalowej czesci.

Problem w tym ze za cholere nie moge jest przekrecic w pozycje CLOSE. Dodam ze w srodku jest jakas plastikowa opaska z otworkami, ktora ustawiam na rowno z zabkami tej metalowej czesci. lecz po podlaczeniu przewodu zabek przeskakuje i nie moge przekrecic jej ani w lewo ani w prawo. Prosze was kochani o pomoc bo juz szalu dostaje. Czy wszystko w dobrej kolejnosci podlaczam?? Z gory dziekuje za pomoc i poswiecenie mi czasu;)

Przewód do cewki - startera podłacz na samym końcu, najpierw wsadz cewke i przekręć do pozycji close, następnie podłącz przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackpearl

Dziekuje koledzy.

Poskutkowalo podlaczenie kabla na samym koncu. Lecz problem z ksenonem nie zniknal. Kupilem dwie zarowki philipsa d2r ale lampa wciaz nie dziala. Wycignelem zarowke na zewnatrz, podlaczylem ja do tego metalowego urzadzonka i tez nie dziala. Pewien elektryk powiedzial mi ze moze byc to wina komputerka sterujacego xenonem, ktory znajduje sie pod lampa.

Podobno w tych modelach dostaje sie tam woda co prowadzi do zwarcia.

Co Wy o tym myslicie i co moze byc przyczyna nie dzialajacej lampy??

Dodam ze stara zarowka ksenonu byla przepalona, przynajmniej ta mala banka w niej byla opkopcona.

Czy jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny za ta lampe??

Edytowane przez blackpearl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cewka, czyli to co przy żarówce. Zawsze też jest szansa, że uszkodziłeś coś przy montażu. Ale na 90% padła niestety przetwornica. Miałem to w Primerze, a w QQ jest identyczna konstrukcja lampy (i chyba taka sama nawet przetwornica Hella). Koszt przetwornicy od 200 do 500 zł zależy czy kupisz taniego chinola, czy oryginalną nową, lub używkę. Polecam niestety nowy oryginał - inne lubią zawieść nawet po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używke za 100pln i śmigam już 2 lata. Trzeba rozkręcić i zobaczyć czy jest sucho w srodku i nie zasniedziałe luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackpearl

Mozecie mi podpowiedziec jak sie do niej dostac?? Musze wyciagnac lampe?? Dodam ze jest to lampa od strony pasazera. Duzo jest roboty z wymiana? Czy lepiej wypadaloby odwiedzic ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Musisz ściągnąć zderzak aby odkręcić dolne mocowania lamp.

 

Przy ściągniętym zderzaku możesz przełożyć przetwornicę z drugiej lampy na próbę.

Gumkę przetwornicy posmaruj wazeliną techniczną - zabezpieczy przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest trochę roboty.

Na szczęście nie wiem co przygotował nissan w QQ, w Primerze wymagało to demontażu prawego nadkola, atrapy i zderzaka - więc zostawiłem auto w elektro-serwisie gdzie zamawiałem przetwornicę, i za montaż doliczyli jakieś niewielkie pieniądze (50-70 zł) a ja miałem dylemat z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez nadkole nie próbowałem, na pewno bym spróbował.

 

Na pewno trzeba koniecznie podlewarować do góry i zdjąć kółko.

Przy zderzaku dochodzi odczepienie listew bocznych, osłony dolnej, spryskiwaczy, grilla - zdecydowanie próbuj nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackpearl

Koledzy problem rozwiazany. Zaprowadzilem auto do elektro mechanika w Szwecji w mojej okolicy. Co prawda wymiana starej przetwornicy troche mnie kosztowala ale problem z glowy i moge spac spokojnie. Tak dla waszej informacji

Zarowka 685sek

Przetwornica (uzywka) 1500sek

Robota 500sek

===co daje nam 2685 koron szwedzkich, czyli jakies 1200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, też mam problem z założeniem tej metalowej części, po stronie kierowcy. Zakładam bez kabelka. Nawet próbowałem podmiany  z drugą stroną i tam wszystko się ładnie przekręca, a po tej ani w tą ani w tą

 

 

Sprawa rozwiązana

Edytowane przez regiis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszytkich,od niedawna stałem sie posiadaczem nissana QQ 2007 rok,i mam problem z xenonami,nie swieci strona kierowcy,zamieniałem strony czyli żarówke,oraz przetwornik wychodzi że padło cos innego,dodam że oba przetworniki były wilgotne widoczne małe krople???

Pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...