Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk dmuchawy


Karas007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem: przy nadmuchu na przednią szybę i wentylatorze ustawionym na max prędkość(klima automatyczna), po za standardowym szumem wentylatora pojawia się po chwili dziwne brzęczenie, Dziwny dźwięk ustaje po pewnym czasie(tak mniej więcej po osiągnięciu właściwej temperatury przez silnik) Samochód ma dwa miesiące.

 

Drugie pytanie dotyczy wiórków plastiku na desce rozdzielczej, zauważyłem takie małe skrawki czarnego plastiku na desce które wypadają z nawiewu na szybę. Czy to jest zjawisko normalne i wydmuchiwane są teraz jakieś brudy zalegające po montażu? W innym QQ też nowym ale z klima manualną też widziałem podobne skrawki na desce(dziwnego buczenia nie mogę porównać bo to dwie różne klimy).

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimę automat i także zauważyłem, że jak zrobiłem temperatu na HI, to nawiew skoczył na poziom 7 i zaczęło coś brzęczeć z prawej strony.

Na prędkości 6 nie ma tego objawu.

 

U mnie skrawki plastyku nie wypadały, ale kratka nawiewu szyby zawsze wyskakuje po kilku godzinach, gdy ją wcisnę w swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze dmuchawa wpada w jakis rezonans lub poluzowaly sie sruby i wirnik trze o scianki obudowy co by tlumaczylo te skrawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, jakimś cudem do dmuchawy może dostać się kawałek liścia i dawać dziwne odgłosy. Trzeba zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liść wykluczam, samochód ma ok 2600km przebiegu i jest garażowany. Poluzowanie jakichś elementów, trzeba to sprawdzić ale ten dźwięk pojawia się w dokładnie tym samym momencie za każdym razem i znika też po stałym czasie. We wtorek będę w serwisie to może dojdą co to jest, wcześniej chyba będę musiał nagrać odgłosy żeby nie dopadła mnie złośliwość rzeczy martwych i dźwięk ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łączysz skrawków plastiku z tym dźwiękiem dziwnym? Wydaje mi się, ze skrawki plastiku na desce wyrzucane przez dmuchawę to nie jest normalny objaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łączysz skrawków plastiku z tym dźwiękiem dziwnym? Wydaje mi się, ze skrawki plastiku na desce wyrzucane przez dmuchawę to nie jest normalny objaw...

 

Te skrawki plastiku to normalne :) Dokładnie tak miałem po odbiorze samochodu, ale po kilku dniach wydmuchało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Łączyłem je do póki nie zobaczyłem w drugim QQ takich samych. Mam je na desce ale już chyba nie przybywa ich więcej, chyba ustało. Zostawiłem je na desce żeby serwis zobaczył ,później posprzątam i zobaczę czy pojawią się znowu.

 

Byłem w serwisie i podobno dmuchawa do wymiany, problemem są szczotki silnika. Podobno one piszczą jak świerszcz. Ogólnie piszczy nie tylko na nawiewie szyby, zamieszczę później plik mp3 z nagranym dźwiękiem jak się uda.

Pozdrawiam

Karas

 

Jak obiecywałem zamieszczam plik z nagranym dźwiękiem, przepraszam z góry za jakość. Ten dźwięk to jak by konik polny. Serwis powiedział ,że to szczotki i silnik do wymiany. Czy może ktoś potwierdzić diagnozę ASO, lub naprowadzić na inny trop. Chciał bym mieć pewność zanim mi rozkręcą pół deski żeby wymienić wiatrak.

 

Jestem właśnie po wymianie dmuchawy, podobno coś tam źle w niej wyglądało jak wyjęli ale niestety sam jej nie widziałem. Teraz pozostaje tylko poczekać na mrozy i testować czy dźwięki się pojawią (czas wymiany ok 2h)

Pozdrawiam

VOICE000.MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mialem podoba sytuacje i okazalo sie ze w silniku dmuchawy czy gdzies przy wentylatorze znalezli w serwisie kawalki papieru sciernego ktore ktos zostawi najprawdopodobniej w fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...