Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie chce zapalić - kod błędu 1223


Jaskari

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Dotyczy almerki n16 z 2004 roku 1.5 benzyna. Dwa dni temu jeździłem jeszcze normalnie a dziś po prostu nie odpalił. Akumulator był słaby, pokręcił 4 razy po kilka sekund i padł. Podpiąłem kablami i kręciłem dalej ale silnik nie zapala. Jedyne co przy nim robiłem to myłem go :) właśnie te 2 dni temu i kilka tygodni temu czyszczona była przepustnica i robiłem adaptację która wyszła dobrze bo autko zachowywało się lepiej niż je kupiłem 3 lata temu. W tej chwili akumulator się ładuje ale problem nie będzie z nim gdyż powinien odpalić mi na kablach. Sprawdzałem czy jest jakiś błąd i wyskoczył mi 1223 (1 długi, 2 szybkie, 2 szybkie, 3 szybkie) Doczytałem że ten kod może dotyczyć niskiego napięcia na czujniku przepustnicy ale to może przez słaby akumulator bo kontrolka od akumulatora też się świeci. Dziś było 11 stopni na minusie ale nigdy nie miałem problemów najmniejszych w zimie - palił zawsze na dyg. Jakieś może pomysły co by można sprawdzić we własnym zakresie? Po przekręceniu stacyjki słychać pstryknięcie chyba od przekaźnika pompy paliwa. Czytałem różne wątki i brak mi pomysłu - sprawdzić jeszcze chcę po 24h czy skasuje błąd ale nie do końca jestem przekonany że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napiszę osobiście tak:

 

wczoraj miałem taki sam problem.... po minus 11 stopni nie odpalił mi. Nie pomogły kable, ładowanie akusia itp. Po 6 godzinach walki sie poddałem i kupiłem nowy akuś- dziś minus 15 rano i zajarzył od pyknięcia.... Rada - zainwestuj w nowego akusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem akumulatora bo kręcić kręci. Dostałem się do pompy paliwa i kręcąc rozrusznikiem pompa nie podaje paliwa. Teraz tylko nie wiem jak ją sprawdzić i gdzie jest przekaźnik od pompy paliwa bo bezpiecznik dobry. jak tylko będe w stanie przetestować pompe to pewnie poszukam dalszej przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...