Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kable rozruchowe - DIY


Gość mysiar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już dawno się zbierałem do zrobienia kabli, ale ostatnimi czasy miara się przebrała jak mój Patrol (jeszcze na starym silniku) nie odpałił przez kable, które kupiłem na stacji benzynowej dl samochodów ciężarowych.

Zadzwoniłem po pomoc i przyjechali gosci z kablami własnoręcznie zrobionymi z kabli od spawarki.

Patrol odpalił od "strzała".

 

Mam pytanie czy ktoś takie kable robił i podpowie jaki przekrój przewodu musi być aby bezstresowo odpalać pojazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sam. Przekrój 50 mm2. Srednica żyły około 8 mm. Może nimi płynąć nawet 800A. Te z marketu mają wpisane nawet 1200A , a pod grubą izolacją 5 drucików miedzianych.

 

Też miałem takie , stopiła mi się izolacja na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód od spawarki to aż nadto, 16mm do osobówki ze średnim silnikiem, a 25 do większych to wystarczający parametr, chyba że kolega ma zbyt dużo w portfelu to już inna sprawa. Ciekawostka na przewodzie 6mm zrobionym do motocykla sąsiad odpalił subaru legancy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest subaru legancy, ale takie kable o jakich piszesz tto nie byly w stanie ruszyc silnika 3.0 deisel z turbo,

teraz mam wolnossacy 6.5 litra i nie mam zludzen co do grubosci kabli.

Dlatego pytam jakie kable ktos sobie zrobil do takich silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Patrol 260

Ja mam właśnie robione z plecionki ok 10mm w gumowym wężu zasilającej masę od starej spawarki, z przewodów z marketu wykorzystałem klamry bo były w miarę solidne. Dobrze zakute pewnie z 10 lat odpalają już wszystko, co więcej mają ponad 3 m długości wiec są dosyć wygodne.Tymi kablami z marketu to można jedynie lekko podładować niedomagający akumulator za pomocą drugiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem kable na allego (yo_gi) i jestem bardzo zadowolony. Ich grubość pozwoli chyba nawet ciężarówkę odpalić. Jeżdżę tylko osobówkami i ciągnikiem rolniczym, ale lubię mieć narzędzie wysokiej klasy i te spełniają moje oczekiwania. Jeśli ktoś będzie potrzebował szczegóły to mogę pomierzyć itd. Jedyne co mnie w nich wkurza to brak pokrowca-jak otrzymałem przesyłkę w kartonie tak do dzisiaj je wożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...