Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką skrzynie do sr20de?


Gość sunny GTI

Rekomendowane odpowiedzi

no faktycznie tam sie bawią ładnie ale spis rzeczy z serwisu to powodzenia u nas ,,,, jak dla mnie pomysł dziki może kolega chciał by mu mniej paliło czy co ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

Chciałbym zamontować w swoim sunnym skrzynie 6 biegową. Jaka może pasowac?

 

po frywolności pytania mozna wnioskować że powinna być p'n'p tylko z jakiego wozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sunny GTI

Chodzilo o to czy od jakiegos samochodu by nie pasowala skrzynia. chodzi o spasowanie silnika ze skrzynia i rozrusznikiem. chcialem aby 6 bieg byl dodatkowym. ale mysle ze to nie bedzie mozliwe. wiec pytanie gdzie kupic tryby do skrzyni aby byly dluzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj jest gdzieś na forum opis skrzyń biegów jak masz GTi i to z suniacza to chyba była najkrótsza możliwa

no np u mnie przy 140 km /h ma 5 było 4tysiące obr ,,,

a to dużo

ja miałem standart GT

 

a tobie wystarczy chyba zwykła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jaka zkrzynia z sr20 ma najdłuższe przełożenie głowne.

 

gt ma fabrycznie 4,176

 

tylko zastanawiamnie co chcesz osiągnąć bo kiedyś przeliczałem skrzynię i jeśli dobrze pamiętamto prędkość maksymalna na 5 przy maks obrotach powinna być 280km/h. rzecz jasna nie osiągniesz tego z racji oporów działających na furę w czasie jazdy. oczywiście mówię o seryjnym silniku.

 

jeśli chcesz osiągnąć lepsze przyspieszenie to nie w tym kierunku. to raczej trzeba skracać skrzynię.

 

jeśli skrzynia jest 6 biegowa mówię o takiej seryjnej to 6 bieg działa w ten sposób że jak sobie jedziesz na 5 wrzucisz na 6 to obroty spadają o jakieć 1000obr/min a co za tym idzie spalanie. to jest tylko kwestia ekonomi.

w skrzyniach wyczynowych aby uzyskać dobre przyspieszenie stosuje sie krótkie biegi wiec aby nie tracić prędkścimaksymalnej robi sie 6 biegów.

aczkolwiek są dostępne krótkie kłowe 5 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...