Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] 2003 1,9 dci brak sprzęgła :| proszę o szybką pomoc!


preston81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie spotkało mnie coś bardzo nie miłego jadąc spokojnie przez miasto czuje że coś lekko mi sprzęgło chodzi zaczynają twardo wchodzić biegi , po chwiili pedał sprzęgła wlatuje w podłoge lecz nie odbija chodzi tylko na wysokości jakis 2 cm jeszcz mozna zmieniac biegi pozniej pedał wbija i siedzi przy podłodze , po uniesieniu go noga chodzi lecz baaardzo lekko biegi wchodza lecz nie tak jak zawsze , mija 30 sekund pedał siedzi już w podłodze i nie odbija....

 

pytanie co mogło się stać jakie sa scenariusze tj

 

wysprzęglik , linka , łożysko hydrauliczne - niby takie jest

jakie koszta z tym związane

na co patrzeć by nikt ze mna nie poplynął w warsztacie....

sprzęgła na pewno nie spaliłem tylko niewiem czy jest na lince czy jest wysprzęglik czy to łożysko hydrauliczne cz moze cos innego prosze o szybka analize i pomoc ew określenie kosztów napraw ile powinno to kosztowac czesci i ew robocizna

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik sprzęgła jest hydrauliczny. Sam siłownik nie jest drogi - nowy około 150zł. Więcej będzie cie kosztować robocizna. Siłownik jest plastikowy i mógł nawalić . Zobacz czy jest płyn w zbiorniczku. Zbiornik jest wspólny do hamulców i sprzęgła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety płyn jest w zbiorniczku, pedały tez suche, jak mozesz podeslij mi linka do takiego silownika hydraulicznego bo nawet nie wiem jak to wyglada...

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wysprzęglik. Wysprzęglik tani (150PLN) ale robota taka sama jak przy wymianie sprzęgła (trzeba skrzynię ściągać więc pewnie 300PLN minimum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z w.w. to to

http://allegro.pl/pompa-sprzegla-wysprzeglik-nissan-primera-p12-2-2-i2805882681.html

 

Poszperam po karteczkach i innych śmieciach bo gdzieś miałem namiary na kolesia z Poznania co zajmuje się sprzęgłami. Wysłałem do niego znajomego z Avensisem i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wiem tyle że wysprzęglik i pompka są ok , mechanik powiedział " jutro wyciągam skrzynie bo podejżewam łożysko hydrauliczne "

hm dla mnie to totalna zagadka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to łozysko toczne zespolone z wysprzęglikiem. Słyszałem, że przy zbyt dużym zużyciu tarczy sprzęgła , może zablokować się docisk. Ja wymieniałem wysprzęglik i oglądałem docisk ale nie wiem czy to jest możliwe. Są w docisku różne dźwigienki ale nie wiem do czego służą. Z tarczą sprzęgła jest problem bo chyba występuje tylko w komplecie z dociskiem. Przynajmniej ja nie mogłem nic znaleźć. Od Laguny nic nie pasuje do sprzęgła - pewne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hnmmm to nie wiem po kija on ta skrzynie chce wyciągać ale poczekam na więcej opinii moze ktos cos jeszcze powie bo zeby wycagnac wysprzeglik nie trzeba zdejmowac skrzyni chyba a ten z kolei u mnie jest caly....

 

zeby 500 zl wolac za wyjecie skrzyni?? + naprawa usterki o ktorej jeszcze nic nie wiadomo + koszt czesci.... ??

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu jest wysprzęglik wewnątrz skrzyni biegów, połączony z łożyskiem - jest to pewnego rodzaju poduszka hydrauliczna. W benzynie wysprzęglik jest na skrzyni przykręcony. Takie posiadam informacje, ale mogę się mylić.

 

Jak patrzysz na skrzynię, to jest do niej zaraz na przedzie przykręcony siłownik? Ja tak mam. W ropniakach z tego co kiedyś rozmawiałem z kimś tu na forum, siłownika nie ma na skrzyni.

 

P.S. Jak będzie zdjęta skrzynia, to sprawdź sprzęgło + docisk. Jaką masz tam skrzynię - 5b. czy 6b.???

 

 

____________________________________________________

 

 

 

EDIT...

 

Ja mam taki:

http://allegro.pl/primera-p12-04-r-2-2-dci-wysprzeglik-skrzyni-i2820376454.html

 

Ty masz taki:

http://allegro.pl/primera-p12-1-9-dci-wysprzeglik-lozysko-oporowe-i2808928817.html

 

Mój jest na skrzyni biegów, Twój jest w skrzyni biegów.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja skrzynka 6b hmm czyli bez demontazu skrzyni u mnie nei mogl stwierdzic co jest z wysprzeglikiem /? czy mogł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie mógł. O ile mnie pamięć nie myli to przy awarii wysprzęglika powinno ubyć trochę płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci docisk poszedł. Pewnie pękła sprężyna/słoneczko...

 

Jakbyś chciał to mam tarczę i docisk z mojej skrzyni biegów 6b, są w bardzo dobrym stanie. Dałem auto do warsztatu, bo mi biegi haczyły i myślałem że winna jest tarcza sprzęgła i docisk, ale jak mi oddali "stare" części, to myślałem że mnie szlag trafi jak wziąłem je do sklepu i suwmiarką zmierzyłem swoją tarczę zdjętą z auta i tą zdjętą ze sklepowej półki... różnice prawie żadne. Docisk na słoneczku też nie ma rowków. Skrzynia jak haczyła, tak haczy, co dobitnie świadczy o tym że nie sprzęgło było winne.

 

Jakby do mnie zadzwonili zanim zaczęli to składać, to kazałbym im kupić tylko nowe łożysko docisku, a nie kompletne sprzęgło. Ale kasę musieli sobie nabić, jasna sprawa... Później się tłumaczyli, że nie lubią jak im auto stoi na placu i robią jak leci...

 

Mam komplet oryginalny, montowany w fabryce, wszędzie nabite logo Nissan. Jak coś, chętnie tanio odsprzedam, jeśli Twoje sprzęgło będzie wyhuśtane. Ja za swoje nowe (niepotrzebnie) płaciłem 800 PLN. Niby był komplet Aisin, a okazało się że tarcza od LUK, docisk TRW a łożysko całkiem jakieś z nie tego świata.

 

Jedyne co, to u mnie stare łożysko huczało, ale to Ciebie chyba nie dotyczy, bo to jest chyba zintegrowane z wysprzęglikiem u Ciebie.

 

Jak coś, pisz na PRIV, siedzę przy kompie na okrągło. Podaj mail na PRIVie to pogadamy...

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Salata - ty masz inny silnik i inną skrzynię i nie pasuje to do 1,9DCi. Nissan z tym silnikiem ma komplet prawie taki jak Laguna, tylko , że nic nie pasuje od Laguny. To jest Renault tylko specjalnie pozmieniany. Cos o tym wiem , ponieważ wymieniałem silnik i robiłem to sam.

Preston 81 - bez wyjęcia skrzyni nic się nie stwierdzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem jeszcze trochę (pisałem już na priv), że prawdopodobnie poszedł docisk... jeśli płynu nie ubyło, to - no chyba że nawaliła pompka sprzęgła i nie pompuje płynu do wysprzęglika. W zasadzie powinna wtedy też lać płynem, ale znam przypadek, kiedy właśnie pompka była winna takiej sytuacji, mimo iż była sucha... coś wewnątrz się rozsypało wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padl jednak wysprzeglik , nowy valeo cena 260 + robota 500 wydaje mi sie ze to duzo teraz jeszcze wymiana oleju filtrow i turbina czekam na reszte wiadomosci od mechanika..... cos czuje ze moze dojsc do 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie skrzynia zdjęta, niech już porządnie obejrzą sprzęgło... niestety, roboty z tym jest sporo w każdym aucie i dlatego robocizna za to tyle kosztuje (choć ja w Czechowicach zapłaciłem za wymianę sprzęgła tylko 350 PLN). A przy tej cenie robocizny, warto czasem od razu założyć komplet nowego sprzęgła, aby mieć spokój na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... ja też mam ten nieszczęsny dwumas, ale mój okazał się, wg opinii mechanika, w porządku. Normalne tarcze sprzęgła były ze sprężynami, to wymyślili takie wynalazki... i teraz - płać, człowieku, płać... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tez jest ok, mimo to boli mnie wysoka cena naprawy 500 zł za robocizne .... jeszcze mi oleju nie zdazyl doliczyc :( mam nadzieje ze na koncu jakos cos mi opusci....

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak jest w P12 ale mechanik mi mówił że lagunie II części potaniały .

Na allegro sprzęgło do 1,9 dci kosztuje 1800 zł

http://allegro.pl/ko...2847551437.html

 

hej a to pasuje ;)

 

http://allegro.pl/oryginal-sprzeglo-nissan-primera-1-9-dci-p12-wp12-i2829460436.html

Edytowane przez michaell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...