Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ciśnienia na przewodach przy wtryskach


Gość AdiKrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupionym autem nie nacieszyłem się zbyt długo. Mianowicie wczoraj odpalał normalnie, a dziś odpalił na 30 sekund i zgasł i już nie można odpalic. Po zdjęciu przewodów z wtrysków, brak ciśnienia, nic nie leci podczas kręcenia rozrusznikiem. Elektrozawór na pompie wtryskowej jak jest wykręcony to działa prawidłowo. Jaka może być przyczyna, że nie ma paliwa na listwie wtryskowej? Jest to silnik RD2.8tD

 

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przezroczysta banka, przewody z pompy do banki zebys mial pewne zrodlo zasilania w paliwo. Po 2 sprawdz miernikiem czy dochodzi prawidlowe zasilanie na owy elektrozawor. Po 3 nie pamietam czy przypadkiem na pompie po odkreceniu krocca poboru paliwa nie ma sitka=sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bańke to już tak zrobiłem. Prąd bezpośrednio na śrubce na zaworze jest. Dodam, że filtr paliwa jest nowy. Po odkręceniu elektrozaworu, w otworze jest paliwo, i np. podpompując reczną pompką to przepływa w miejscu gdzie jest zawór. Ale czemu nie puszcza na wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kręciłem dość długo aż padła bateria. Zapowietrzyć się raczej nie mógł bo przelewem wraca czyste paliwo. Może ten zawór wariuje i jak ma opór to nie może wyskoczyć, a wykręcony działa prawidłowo?

 

Sprawa rozwiązana. W pompie zrobiła się poduszka powietrzna, której pompa nie mogła przeżucić. Odpalony na hol i teraz już nie ma problemu, odpala na dotyk.Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko z jakiego powodu zrobiła się ta poduszka powietrzna w pompie?? albo ropa się cofa, albo kręciłeś jak był pusty zbiornik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z jakiego powodu zrobiła się ta poduszka powietrzna w pompie?? albo ropa się cofa, albo kręciłeś jak był pusty zbiornik :P

Paliwo przed filtrem delikatnie przymarzło bo było wtedy -20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...