Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niedziałający predkościomierz


negatyw29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie sprzegla po miesiacu przestal dzialac predkosciomierz .niewiem co jest tego przyczyna mam sunny y10 1,6 16v 93r.prosze o pomoc bo mam juz tego powoli dosc usterka za usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było u mnie, tyle że po 3 miesiącach od wymiany sprzęgła prędkościomierz padła

Powiedziano mi że to wina impulsatora w skrzynie biegów...

zaznaczę że do dzisiaj nie rozwiązałem tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impulsator na allegro ok 100zł, wymiana we własnym zakresie możliwa (ja sam nie robiłem jeszcze)

Tyle że wpierw trzeba stary wykręcić bo są 2 albo 3 rodzaje (różnią się ilością ząbków na zębatce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroniczny prędkościomierz

Do tego założyłem zegary z obrotkiem i on też nie działa (kable poprzekładałem poprawnie i sygnał z pinu 2 też jest pociągnięty)

Walczę z tym w wolnych chwilach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, z komputera idzie

Ale nadal nic, sprawdzane były 3 zestawy zegarów. Coś nie gra, w ogóle nie wiem czy dobrze zrobiliśmy ponieważ wlutowałem się w przewód jakieś 10cm od komputera (pisało że tak można zrobić)

No ale nic, zrobi się ciepło to trzeba będzie nadal walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam gdzie wrzycić. to jest skan z ksziążki podzielony na dwie części

 

napisz maila na PW

 

w sumie w dziale instrukcja obsługi Sunnego jest to samo:)

 

część 1 ma 72MB

część 2 ma 220MB

 

więc i mailem nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, uruchomiłem emula

Czekam aż się zacznie ściągać (podobno do kilku godzin)

Warto by zrobić jakiś temat, albo dział z tego typu rzeczami. Żeby to było w jednym miejscu dla każdego modelu.

Póki co trzeba się zadowolić tym co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość maxior270

witam serdecznie czytam wsystkie fora na temat problemów z zegarami do sannego N14 bo mam problem z nimi najpierw skakał mi obrotomierz jak szalony w dół i w górę potem padł mi wogule predkościomierz nie pali mi kontrolka od rezerwy wzkażnik od temperatury staje na połowie piszą że są zimne luty ale ja mam licznik ktury nie ma płytki scalonej tylko taką folie jak taśmy w telefonach pomocy bo ja nie daje rady  trace nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CZAJNIK

prędkościomierz jest na linkę wiec to jakby inny problem. na tej folii sa ścieżki jesli jest to zakurzone albo gdzies nie ma dobrego styku z masą tak bedzie się działo. Trzeba wyczyścić miękką szmatka i benzyną ekstrakcyjną.

co sie tyczy prędkościomierza to problem tkwi w lince może dostał sie gdzieś bryd , jest gdzieś przetarta i najzwyklej sie ukręcił wkład



kontrolka rezerwy:sprawdziłeś żarówkę ?problem może tkwić też w baku - w samym czyjniku od rezerwy tam jest taka kulka która sie lubi zawieszać:)

wskażnik od temperatury: jesli staje w połowie to ok to prawidłowa temperatura pracy silnika, jak by poszedł na maxa to byś miał silnik przegrzany

Edytowane przez CZAJNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

szacowany koszt naprawy?badz samego impulsatora?

Dziś odebrałam swego sunniaka po wymianie impulsatora (padł prędkościomierz i wskaźnik przejechanych kilometrów). Koszt z robocizną: 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja impulsator kupiłem za 100zł (90zł + 10zł przesyłka) a montaż tak jak Czajnik napisał
odkręcasz od góry jedną śrubkę i wyjmujesz wtyczke, zakładasz tak samo i już gra :P
Ale mimo to sądzę że coś za robotę wzieli, toż to w polsce jesteśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów wymiany nie znam, ale z uwagi na to, że jestem kobietą mającą mało wspólnego z naprawą czegokolwiek w aucie, to ktoś może i na mnie zarobił. Życie...I tak się cieszę, że to tylko mała pierdółka. Przyznam, że zanim dałam do mechanika, poczytałam Wasze posty. Fajnie, że jesteście;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...