Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek


waldi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam maly problem z centralnym zamkiem. Zamyka prawidlowo wszystkie drzwi jednakze po otwarciu lewe tylne drzwi sie nie odblokowuja i musze je otwierac od srodka. Slychac ze silownik "klika" ale zamek sie nie otwiera. Czy ktos przerabial moze ten problem i moglby doradzic?
 

Problem rozwiązany. Centralny zamek (siłownik w drzwiach) okazał się sprawny. Problemem jest cięgno łączące klamkę zewnętrzną z siłownikiem. A dokładnie to połamał się plastikowy łącznik, łączący mechanizm klamki z pancerzem linki. Odpowiada on za to aby linka wewnątrz pancerza chodziła swobodnie góra - dół . Kiedy się złamał to pancerz który jest dośc długi wygina się i linka wewnątrz jest przekoszona o 90 stopni i zacina się. Po zdjęciu tapicerki z drzwi ustawiłem linkę cięgna  w pozycji pionowej i unieruchomiłełm dwoma opaskami zaciskowymi do jednego z otworów technologicznych w drzwiach. Działa super :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mogę podłączyć się pod temat ? 

Mam ten plastik lecz wydaje mi się że ta linka jest zbyt długa, po zakręceniu pętli linka nie chodzi swobodnie i nie otwiera zamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...