Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pamięć ustawień fotela kierowcy w Pacie.


Maciej 69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój Pat "ma" (a w sumie to nie ma bo nie działa) pamięć ustawienia fotela. Jednak sterowniki na drzwiach milczą i nie wykazują chęci współpracy. Miał ktoś taki problem? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Programuje się je chyba przy otwartych drzwiach i włączonym zapłonie (lub bez zapłonu - nie pamiętam) - SET + nr pamięci. Później wywołanie funkcji też jest możliwe przy otwartych drzwiach - przynajmniej u mnie to tak działa i ma to uzasadnienie żeby podczas jazdy nie wywołać ustawienia gdzie kierownica mogła by wylądować nam w zębach jak np drugi szofer jest nikłego wzrostu. Można tez zaprogramować wywołanie danego ustawienia do kluczyka którym się posługujesz - wtedy przy otwarciu drzwi odrazu ustawi fotel pod Ciebie. Jest tez chyba możliwość przypisania ustawienia lusterek zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze. Pamietam ze w Grand Cherokee pamiec mozna bylo zapisywac w czasie jazdy, ale weryfikowac ustawienia tylko na postoju. Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie ta funkcja tez nie działa - poprzedni właściciel mówił ,że należy zgłosić się z tym problemem do elektronika i w parę minut jest wstanie załatwić ten problem . Próby ustawienia jak pisał piotras nie przyniosły żadnego rezultatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hejka,

 

Właśnie wczoraj to przerabiałem.

 

1. Żeby zaprogramować ustawienie foteli należy ustawić przy automacie lewarek na "P" a przy manualu musi być zaciągnięty hamulec ręczny. Stacyjka w pozycji ACC albo na ON.

 

2. Wyregulować sobie fotel i lusterka.

 

3. Teraz trzeba nacisnąć przycisk SET i trzymać 5 sekund, zapalą się 2 diody (kazda na przycisku pamieci). Nacisnąć odpowiedni przycisk i trzymać przez 1 sek.

 

Powtórzyć proces od punktu 2 dla drugiego ustawienia - dla drugiego kierowcy.

 

Jeżeli chcemy ustawić lusterko cofania to należy włączyć zapłon, włączyć wsteczny bieg, wyregulować lewe i prawe lusterko tak jak chcemy mieć przy cofaniu. Następnie nacisnąć przycisk SET 5 sek i odpowiedni przycisk pamięci 1 sek. Ustawienie wsteczne zapamieta sie ale tylko jedno lusterko ustawi się przy wstecznym biegu, to lusterko, które będzie wybrane przełącznikiem. Jeżeli wybierzemy ustawienie neutralne to żadne lusterko przy wstecznym biegu się nie przełączy.

 

 

Dodatkowo można skojarzyć pilota z danym ustawieniem pamięci. Należy nacisnąć SET, klawisz pamięci a następnie w przeciągu 5 sekund nacisnąć na danym pilocie przycisk otwierania drzwi. Zaświeci się sioda na kluczyku. Od tej pory w momencie otwierania drzwi danym pilotem, ustawią się lusterka i fotel kierowcy. Jeżeli mamy system bezkluczykowego otwierania, to naciśnięcie przycisku w klamce kierowcy, przy zbliżeniu się do drzwi odpowiednim pilotem, też spowoduje ustawienie foteli.

 

To wszystko.

 

Aha, aby wywołać ręcznie wcześniej zapisane pozycje wystarczy nacisnąć (krótkie naciśnięcie) przycisk z numerkiem 1 lub 2. Drzwi mogą być otwarte, zamknięte, kluczyk w dowolnej pozycji.



Ale znowu ja mam pytanie.

 

Jak wiadomo, przy wysiadaniu fotel kierowcy odsuwa się na max w tył, a po włączeniu kluczyka przysuwa do ustalonego punktu wg pamięci.

 

Wczoraj bawiąc się programowaniem z pamięci, nim otworzyłem instrukcję jak to wszystko programować, coś ponaciskałem klawiszem SET (różne czasy naciśnięcia) doprowadzając do stanów, że czasem mi mrygała jedna kontrolka, czasem zaświecała się na dłużej, czasem tylko raz błysła... robiłem to bezwiednie więc nie potrafię tego odtworzyć. Ale doprowadziłem tym (tak mi się wydaje ze przez te naciśnięcia) do stanu, że teraz fotel nie przesuwa się podczas wysiadania.

 

Wielce jestem z tego zadowolony, bo już dawno chciałem uwalić tą funkcję. Jednak chciałbym być świadomy jak to zrobiłem i jak przywrócić tą funkcję, gdybym nagle w przyszłości jednak chciał zaszpanować, że autko ma bajery.

 

Umie ktoś to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten system nie działa bo jak ustawię kluczyk na ACC, skrzynia położenie P, drzwi zamknięte i przytrzymam klawisz set dłużej niż 5 sekund to diody na pozycjach 1 i 2 błysną raz. I wtedy odsuwanie fotela kierowcy przy wysiadaniu jest nieaktywne. Ponowne wykonanie czynności spowoduje że diody błysną dwa razy i odsuwanie fotela kierowcy działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten system nie działa bo jak ustawię kluczyk na ACC, skrzynia położenie P, drzwi zamknięte i przytrzymam klawisz set dłużej niż 5 sekund to diody na pozycjach 1 i 2 błysną raz. I wtedy odsuwanie fotela kierowcy przy wysiadaniu jest nieaktywne. Ponowne wykonanie czynności spowoduje że diody błysną dwa razy i odsuwanie fotela kierowcy działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek428 co chciałeś napisać bo tylko cytat się ostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...