Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pozdrowieni dla właścicieli tiida


Gość tata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do niedawna byłem włascicielem note,ale było małe bum i ,,note zszedł z tego swiata".mam teraz tiide pare dni,1,6l benzyna acenta 2008r.troszke zapuszczona przez poprzedniego własciciela,itd.ale wyprowadze ja na błysk.moje pytanie jest takie czy po zaciagnieciu recznego na desce jest symbol hamulca czy nie,bo u mnie brak troche to mnie dziwi,notek chyba wyswietlal taka info,ze hamulec zaciagniety.i druga rzecz czy opony nowe jakie mi zostaly z note beda pasowac,chodzi o indeks nosnosci 195/65/15( H88) letnie.to chyba na razie wszystko.

dzieki za podp. :wave:

PS.znowu ta literówka w temacie,sorki,maja byc pozdrowienia a nie pozdrowieni :nissan:

prosze o jakąś podpowiedz do mojego zapytania,z góry dziekuje

Edytowane przez tata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Witamy nowego posiadacza ;)

Też posiadam wersję Acenta wg VINu z 2007 roku, ale w papierach 2008 rok - radzę sobie sprawdzić po nr VIN.

Po zaciągnięciu ręcznego musi pojawić się symbol hamulca jak w każdym samochodzie i tutaj Tiida nie jest wyjątkiem. Prawdopodobnie uszkodzony czujnik ręcznego lub co mniej możliwe

spalona źarówka na desce.

Opony będą pasować jak ulał. Ja takie mam fabrycznie montowane jeżeli chodzi o rozmiar. Jeżeli chodzi o indeks nośności to tak - dopuszczalne maksymalne obciążenie jednej opony H88 - 560 kg. Razy 4 = 2240 kg. Nasz samochód ma dopuszczalną masę całkowitą pojazdu - 1715 kg. Możesz spokojnie zabrać pół tony ponad dopuszczalną masę całkowitą Tiidy ( o ile wytrzyma) i opony dają radę ;) No i jeszcze możesz jechać z takim obciążeniem 210 km/h ;)

Pozdrawiam,

Daniel

Edytowane przez rootmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,podejrzewam ten czujnik,bo po włożeniu kluczyka do stacyjki wyswietla sie znaczek hamulca i gasnie po przekreceniu kluczyka.dziwne ze na 47 wyswietlen tylko jedna osoba odpisuje,cos własciciele Tiid małomówni są :whistle:

Pozdrowienia na nowy rok.

Edytowane przez tata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Mało w naszych Tiidach się psuje rzeczy dlatego forum też nie jest zbyt często odwiedzane ;)

Życzę Wszystkim aby w nowym roku nasze Tiidy nie psuły się wcale oraz paliwo było coraz tańsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Instalacja STAG 4, reduktor Zavoli Zeta N, wtryskiwacze Hana. Zrobiłem 30 tys. km w ciągu roku i nie ma póki co żadnego problemu. Przegląd jest co 10 tys. czyli tylko wymiana filtrów i sprawdzenie na kompie czy wszystko gra. Wg mnie chodzi lepiej na LPG niż na benzynie jeżeli chodzi o elastyczność silnika. Spadku mocy nie zauważyłem a spalanie oscyluje na poziomie ok. 8,5 litrów LPG / 100 km zima, a latem ok. 8 L/100 km głównie dojazdy do pracy 75% trasa - 100 km dziennie. Do tego jak wiadomo dochodzi trochę benzyny na rozruch ale przełącza się bardzo szybko przeważnie po 700 m jak jest tak mniej więcej 0 stopni na dworze. Latem to nie zdążę z podwórka wyjechać i już jest LPG :) Zbiornik w miejscu koła zapasowego 48 litów (wchodzi ok. 37 litrów - 430 km na zbiorniku zimą) , mieści się tam jeszcze lewarek, klucze, apteczka, żarówki, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa, rękawice czyli praktycznie wszystko co potrzebne. Koła zapasowego nie wożę (zawsze dojechałem do domu póki co a kilkanaście lat intensywnie jeżdzę nie tylko samochodem ale również motocyklem), do stacji zawsze można dojechać dopompować gdyby było mało, ostatecznie są różnego rodzaju uszczelniacze w sprayu lub pomoc rodziny która dowiezie koło z domu ;) No to tyle mojego krótkiego opisu, Pozdrawiam.

Edytowane przez rootmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Ponownie

 

Dziś była wymiana oleju,po blisko 20tys koszmar prawie smoła popłyneła.poprzedni właścicile sugerował sie że jak pisze w książce wymiana co 30 tys to tak ma być.czujnik hamulca był wypięty,ciekawe?po malutku auto sobie wyprowadze do wiosny na tip-top.

 

pozdrawiam właścicieli tiid

a propos wyczytałem gdzieś że,, tiida" z japonskiego to znaczy,, fala"tak wiec jestesmy na fali :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościmy właśnie doktorantkę Jurii ,z Japoni,zatem w rejonie KYOTO,znaczy to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie sprawa jest pewna ;). A podpytasz co Japończycy mieli na myśli w przypadku modelu Note ? :)

Dobre,myslałem o notatniku,notce,lub cos w tym stylu,a tu jeśli dobrze córka zrozumiała chodzi o "zauważalny/zwracający uwagę" P.s.U nich, już jeżdżą nowym modelem.(ノート )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata - życzę wielu tysięcy bezstresowo przejechanych kilometrów! Tiida może nie jest najpiękniejszym samochodem, ale zyskuje po bliższym poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata - życzę wielu tysięcy bezstresowo przejechanych kilometrów! Tiida może nie jest najpiękniejszym samochodem, ale zyskuje po bliższym poznaniu.

To fakt! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytanie do włascicieli wersji acenta co jest z czujnikiem deszczu jest na wyposażeniu czy nie,automat swiatel jest bankowo,bo na przelaczniku przy kierownicy od strony wycieraczek jest pierscien ale sie nie przekreca tak jak auto do swiatel.prosze o fotki jak jest i jak to ustrojstwo dziala moge tylko chyba ustawic czestotliwosc pracy tych wycieraczek i to wszystko.

Edytowane przez tata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytanie do włascicieli wersji acenta co jest z czujnikiem deszczu jest na wyposażeniu czy nie,automat swiatel jest bankowo,bo na przelaczniku przy kierownicy od strony wycieraczek jest pierscien ale sie nie przekreca tak jak auto do swiatel.prosze o fotki jak jest i jak to ustrojstwo dziala moge tylko chyba ustawic czestotliwosc pracy tych wycieraczek i to wszystko.

Jest na wyposażeniu.Działa tylko po przełączeniu przełącznika w pozycję 1 "AUTO- - - ".Wycieraczki działaja po wykryciu deszczu.ich intensywność zależy od siły opadów/prędkości i pokrętła częstotliwości.(By działał ustaw auto- - - tryb czasowy pierwsza pozycja w dół).łatwo sprewdzisz ,po włączeniu w pozycję 1(auto- - -)zakryj dłonią czujnik po zew.stronie szyby-pod lusterkiem.Automatycznie wyciaraczki "machną"ramionami.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...