Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ROZGRZEWANIE SWIEC


Gość rafalski

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zauwazylem ze rano po nocy wyruszajac do pracy swiece zarowe wogole nie trzeba grzac lampka gasnie po 1 sekundzie :shock:

wczesniej bylo to ze 3 sekundy :?

moze jest teraz cieplo i dlatego

:? nie wiem o co chodzi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby na dworze bylo 40 stopni, to z samego rana swiece powinny swiecic troszke dluzej.

Nie zawsze tez kontrolka odzwierciedla to co sie dzieje pod maska.

Ja mialem tak, ze kontrolka sie zapalala i po 3-5 sekundach gasla a swiece wogole sie nie grzaly, a w innym samochodzie mialem tak, ze kontrolka gasla normalnie a swiece caly czas sie grzaly.

 

Wez sobie druga osobe i ona niech wlaczy z rana stacyjke, a Ty sprawdz probnikiem napiecia czy i jak dlugo idzie prad na swiece.

 

Prad na swiece powinien isc przy zalaczeniu stacyjki, po czasie jednak gasnie, nastepnie przy kreceniu rozrusznikiem znowu sie powinno pojawic napiecie na swiecach i nastepnie powinno byc caly czas nawet jak jedziesz, az do momentu uzyskania przez silnik temperatury okolo 20 stopni. U mnie jak wskazowka od temperatury wychyli sie okolo 3-4 mm nad pierwsza biala kreske.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najlatwiej zauwazyc w nocy ile grzeja odpal samochod (zimny) wlacz swiatla i powiedzmy nawiew po pewnym czasie (uzyskaniu odpowiedniej temperatury) swiatla sie rozjasniaja a nawiew przyspiesza to jest znak ze swiece przestaja grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a ja robie inaczej...

włączam zapłon świeca gasna po sekuncie.... czekam

i za moment (7-8 sek) jest charakterystyczne klik

znaczy że przekaźnik świec sie wyłączył

no to wtedy kręce

i nawet najsiniejsze mrozy nie przeszkodzą w paleniu

(przynajmniej do tej pory) nie kracząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...