Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie wycieraczki Primera P11 lift - brak reakcji


macki83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

 

Mam taki problem. Jadąc wczoraj miałem włączone przednie wycieraczki, w pewnym momencie nagle przestały pracować. Tylna pracuje normalnie. Silnik w przednie też chodzi. Czy możliwe jest że z silniczka spadły pręty od wycieraczek. Czy ktoś wie jak rozkręcić podszybie żeby tam się dostać?

 

Z góry serdeczne dzięki

macki83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien że silnik przednich wycieraczek chodzi a nie pracują to rzeczywiście najprawdopodobniej spadło cięgno, lub co gorsza złamało się mocowanie cięgna do silniczka. Instrukcję demontażu masz TU. Jak kiedyś to robiłem to u mnie obyło się bez ściągacza, wystarczyło trochę poszarpać za ramiona wycieraczek żeby zeszły.

 

Tydzień temu udało mi się wymontować silniczek, a więc i zdjąć cięgno z silnika, bez demontażu podszybia. Odkręciłem dwie śrubki mocujące podszybie na prawej krawędzi i przy prawej wycieraczce, zdjąłem uszczelkę. Wtedy już da się podważyć plastikowe podszybie i wcisnąć rękę prawie aż do silniczka. Wymaga to trochę zręczności i do dziś mam podrapane łapy, ale się udało. Odchodzi robota ze zdejmowaniem wycieraczek i ich późniejszym ustawianiem. Tylko żeby to zrobić po omacku trzeba dobrze znać budowę tego mechanizmu żeby wiedzieć za co i w którą stronę szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na spokojnie rozebrać podszybie , niż męczyć się przez otwór od silniczka , bo może się okazać że cięgno spadło przy sworzniu wycieraczki . Ja bym rozebrał i przy okazji przesmarował sworznie wycieraczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadło przy sworzniu wycieraczki to nawet łatwiej założyć :-) ale pewnie że lepiej rozebrać i przesmarować wszystko. Tylko bez ściągacza może być problem ze zdjęciem wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...