Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik po zalaniu kopci na bialo i nierówno chodzi


Gość varadero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim patrolem po zalaniu silnika mam problem z odpalaniem musze długo kręcić żeby zagadał, jak już wkoncu go dopale to strasznie kopci na biało i od czasu do czasu zakaszle sobie z tłumika, praca silnika stabilizuje sie jak silnik sie zagrzeje wtedy problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówno chodzi bo pewnie zostało mu trochę wody w airbox'ie i filtr powietrza jest do niczego (nic nie piszesz o snorkelu więc zakładam że nie masz), dymi na biało bo jak się zalał to później kręcąc część wody z silnika trafiła do pierwszego tłumika/katalizatora i stopniowo wyparowuje w obłoczku mgły. Sprawdź pierwszą z wymienionych rzeczy, a na drugą to tylko przegonić auto w trasie, wydech się nagrzeje i woda wyparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody w oleju nie ma sprawdzałem zaraz po zalaniu, najpierw wykreciłem swiece żarowe i wydmuchalem całą wode z cylindrów. W tłumiku nie ma wody bo to tylko rura. Aha auto bylo zalane we wrzesniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo się znam na tych silnikach ale skoro kopci musi się coś dostawać do komory spalania!. ja bym sprawdził filtr powietrza tak jak kolega wyżej napisał, czy kopci bez filtra, następnie świece żarowe, ciśnienie pompy wtryskowej no i wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka sugestie taka ze byc moze podczas zalania zimna woda goracego cos peklo, np. glowica, kiedys robilem tdi po zalaniu, okazalo sie ze po wysuszeniu gadal ale podkapcal na zimnym i bylo slyszalne lekkie niedopalanie na jednym cylindrze, woda jest nie scisliwa i sie nie spala dostalo sie troche za duzo do cylindr i co ,podgielo minimalnie korbowod ,przez to podkapcal i nie chodzi idealnie rowno bo zaplon na tym jednym byl juz inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe sprawdzilem, swiece nowe, wtryski nie leja, filto powietrza suchy i czysty,

jedynie nad czym sie zastanawiam to nad kompresja bo od pierwszego gara rosnie, na pierwszym jest najmniej 24 a na ostatnim 32 jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi jakie masz auto z którego roku i jaki silnik to po weekendzie sprawdze w autodacie jakie powinieneś mieć ciśnienie sprężania w cylindrach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...