Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zacisk tył T30


Umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zacisków tył do T30 2,2 2004 r.

Dziś chcialem zmienić klocki i tarcze tył i okazało się że klocki wyglądały jak w 20letnim aucie! Praktycznie części ciernej zostało może 2 mm, na dodatek jedna tarcza z zewnątrz zupełnie skorodowana. Druga...lepiej nie mówić. Poza tym urwałem jedną szpilkę od mocowania zacisków a przy drugiej poddałem sie po 1h z kluczem morse'a. Poza tym gumy od tłoczków dziurawe. Od hamulca ręcznego prawie brak szczęk (okładzin) w środku (piaście?) korozja totalna- jakiś błąd konstrukcyjny?

Nie będę urządzał druciarstwa, i chcę zmienić całe zaciski, pytanie tylko gdzie je kupić? W necie sprawdzałem- brak. Jutro dzwonię do ASO, ale podejżewam, że się zgarbię.

A w środę wyjazd w Polskę. Super!

 

/edit

Ktoś się orientuje czy od "kaszy" podejdzie? Wyglądają podobnie, a więcej tego na allegro i nawet wyglądają na w miarę nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest ich fabryczna wada bo miałem podobnie. śruby zapieczone a jeden tłoczek przerdzewiał na wylot i ciekł co jest nie do pomyślenia , nawet nie przypuszczałem ,że tłoczek w tak młodym aucie i z dosyć grubego metalu może przerdzewieć.

 

Używek na allegro dużo , wybrać w miare młode, przełożyć , nasmarować i wio. I nie wyrzucaj starych jak przerdzewieje tłoczek to można go przełożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to błędy eksploatacyjne i oszczędności użytkowników/serwisantów. po każdej wymianie klocków prowadnice powinno się przesmarować smarem miedziowym, gumki posprawdzać czy nie są dziurawe i wymieniać (te od prowadnic i te od tłoczków). Po wypadach w błoto umyć zaciski i nie ma prawa się nic dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały zacisk jakiś gów... miałem, więc dzwoniłem do ASO po nowy...2300zł. W sklepie po sąsiedzku obdzwonili wszystkie hurtownie i nic. Kupiłem na allegro używki za 100zł sztuka oraz zestawy naprawcze w sklepie obok. Jak będzie się nadawał to zregeneruję trupa...

 

edit

Kupiłem używki za 100zł sztuka. W bardzo dobrym stanie, pomimo iż z zewnątrz wyglądały nieciekawie- korozja.

Parę minut ze szczotką drucianą i zestaw naprawszy- pomimo że nie był potrzebny!- za 20zł i wyglądają możliwie.

Niedługo wrzucę fotki jak wyglądały tarcze- ku przestrodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam Panowie i Panie!!POMOCY!!!

wymienialem tarcze z tylu.Jedna sruba mocujaca zacisk urwana,druga powyginana przy wybijaniu(jejku jakie gowno!!)

Odkrecajac jarzmo od wachacza(chyba) urwalem kolejna srube.Efekt jest taki ze w jarzmie zostaly mi dwa kawalki srub(jedna od zacisku jedna mocujaca jarzmo do wachacza)

Gdzie moge kupic takie jarzmo z kompletem srub???

Siedze juz w necie dwa dni i za chinskiego boga nigdzie nie ma,na przod sa a na tyl nie.Czyzby te na przod pasuja na tyl???

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=384fd3fe3200aa2c

na rysunku chodzi mi o lelement nr 1 a urwalem nr 2,skrzywilem nr 2 oraz urwalem oznaczona kluczem 165,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...