Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PRIMERA P11 2000r 1.6 NIE ŁĄCZY SIĘ Z KOMPEM


tomekss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam primerke p11 lift 2000r krajówka

silnik 1.6 ten stary bez przepływki + Zwykły LPG

 

Problem polega na tym że zapalił mi sie check engine, gdy rano odpalam auto, auto odpala i po sekundzie gaśnie

zrobi tak z 3 razy i pali normalnie z tym że jak za wcześnie dodam gazu to gaśnie tak jak by sie dławił jak pochodzi 10sec to juz wkręca sie normalnie, problem po zaświeceniu cheka jest taki że skazówka obrotomierza teraz skacze tak od 1 do 1.5 i tak z taką amplituda

ogroty trzyma równo ale skazówka od obrotomierza skacze.

 

Pojechałem do jednego elektronika komp skomunikował sie z abs-em i z poduchami a nie łączy sie z silnikiem

Podjechałem więc do drugiego i to samo.

 

Ktoś ma pomysł co może być ?

 

Auto nie ma niby odcięcia i zabezpieczeń ale jak pada bateria to załancza sie alarm.

Zastanawiam sie czy nie ma tam jakiegoś systemu antywłamaniowego który jest podłaczony pośrednio z kompem i ma teraz problem....

Edytowane przez tomekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez przepływomierza????????????? musi być :D odnośnie palenia, to zakręć butlę i sprawdź,

 

aa przepływka to 31

załącza się raczej syrena od alarmu, bo ma własne zasilanie,

009_22_32_02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez przepływomierza????????????? musi być :D odnośnie palenia, to zakręć butlę i sprawdź,

 

aa przepływka to 31

załącza się raczej syrena od alarmu, bo ma własne zasilanie,

 

 

 

bez przepływomierza taki silnik jak w aucie z ogłoszenia:

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-6-16v-lift-klimatronic-C24454244.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powiem tak, że wydawało mi sie że nie ma przepływki:D podejrzewam że jest po puszką od filtra powietrza tak?

 

dokładnie :D jak się przyjrzysz to z boku masz wpięta kostkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czy ktoś ma jakiś pomysł czemu nie można sie połączyć z kompem w moim aucie? Nie działa sposób na zworkę itp nic nie daje rady, nik tnie może sie z nim połączyć ani skasować błędu zworka bądź innym sposobem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na przekręconej stacyjce na BP i na LPG choć wiem że na LPG na 99% nie można.

 

Aha przepraszam za niepełna wypowiedź kom łączy się z ABS-em i poduchą ale w żaden sposób nie komunikuje się z komputerem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz problem w tym, że nie wiemy co i jak założyli gazmeni aby oszukać ECU auta, podczas pracy na LPG, musisz znaleźć emulator i sprawdzić gdzie i jak jest wpiety, może to jest powód braku komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację możliwe ze coś zrobili po swojemu i teraz jest problem

 

A czy może jest jakiś sposób na skasowanie błędu typu odłączenie komputera czy klemy na jakiś czas od auta bądź coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...