Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpaleniem N14


Gość ANIZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi, że jesteś świeżak na forum, to zacznę od staropolskiego SIEMA!

 

Ale do rzeczy! Mój leciwy Nissan Sunny n14 z silnikiem 1,4 na wtryskach z '94 roku, tej zimy zaczął kaprysić. Otóż ostatnio zaczęły pojawiać się problemy z odpaleniem. Problem pojawia się, gdy za oknem jest duża wilgoć. Np. tak jak teraz - popadał śnieg, a że mój nissan nie ma garażu - to gdy pokrywa śnieżna stopniała, auto nie chce odpalić. Takiego problemu nie ma, gdy termometry wskazują sporo poniżej zera. Wiadomo. Kręci jakby trochę wolniej, ale w konsekwencj zapala za pierwszym razem. Gdy zaczyna robić się mokro, niestety już nie chce.

 

Więc pytam: czy ktoś miał podoby problem, a jeżeli tak, to w jaki sposób sobie z nim poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgoś na kablach WN a one tego nie lubią ,,,, zacznij od kabli ew w mokry dzień weź suchą szmatkę wytrzyj je dokładnie łącznie z aparatem zapłonowym i prubój powinno być lepiej ,,,

 

jak dla mnie kable i świece do wymiany ,,, a kable to unikaj firm takich jak ,,,sentech janmor polecane sprawdzone ngk jest nie jest najlepsze jest jedyne sensowne bo na reszcie będą jaja i będziesz to reklamował ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję, wieczorem podnieść maskę odpalić auto i zobaczyć czy nie latają jakieś bengale, i jak by co można popsikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Baldi108

Witam

Mam podobny problem tyle tylko że auto po prostu nie chce zapalić. Ja jestem z koleji świeżak w przygodach z samochodami dlatego konkretnie potrzebowałbym odpowiedzi co to może być. Sytuacja wygląda następująco:

W dzień, popołudnie, noc w ujemnych i dodatnich temp. nie mogę odpalić auta. Trze trze ale nie zapala. Czasami nawet silnik próbuję się ruszyć, ale w końcu tego nie robi (czy dodaje gazu czy nie). Akumulator naładowany w pełni prostownikiem. Sprawdzony. Co jeszcze muszę sprawdzić? Co to może być albo jak inaczej spróbować go odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja również niestety muszę dołączyć sie do pytania. mianowiciew atuto przestało mi odpalać, co ciekawe pali na zaciąg bez problemu, a z rozrusznika po nocnym staniu juz nie. jesli nim troszke pojezdze do dłuzszego postoju niema problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...