Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria modułu sterującego


Kazimierz63

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaglądałem tutaj sporo czasu...bo auto nie sprawiało problemu aż do wczoraj. Przyjeżdżam po pracy, samochód wyłączony, a z tyłu świeci się światło przeciwmgielne. Myślę ki czort, kluczyki mam w ręce alampa świeci. Komputer - wyszukiwarka - strzał: awaria elektronicznego modułu sterującego światłami, wycieraczkami i coś tam jeszcze. Pierwsza myśl: wykręcić żarówkę...i tu pierwsza porażka. Żeby wykręcić żarówkę trzeba wyciągnąć całą tylną lampę. (co za skośnooki debil wymyślił takie rozwiązanie) Znowu internet, szukanie, strzał: wymiana żarówki nie w tiidzie lecz w innym japończyku - objawy podobne. Dwie malutkie zaślepki w bagażniku żeby odkręcić dwie nakrętki uważając aby nie wpadły w otchłań, podważyć dwie zapadki (tylko nie wkrętakiem bo pękną - to czym?) i wyciągnąć lampę przyklejoną jeszcze na piance uszczelniającej. Poddałem się. Dzwonię do najbliższego serwisu, pan diagnozuje moduł sterujący natychmiast (cena powala - 1500 zł) ale doraźnie każe wyjąć żarówkę okręcić klapkę w bagażniku i wyjąć zestaw żarówek (???). Jaja jakieś gość nawet nie wie jak wymienia się żarówki. Na szczęście udało mi się wyciągnąć kostkę, wziąłem miernik, zdiagnozowałem szpilkę, wyciągnąłem z wtyczki... żarówka zgasła - sukces. Teraz pytania: Czy ktoś wymieniał żarówki w tylnych lampach i jakie ma z tym doświadczenia? Czy taki moduł to tylko w serwisie i a taką cenę? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu w czasie gwarancji poszedł raz,w czasie przedłużonej drugi raz.Tu masz od dci,ale pewnie są takie same.Ja między innymi dlatego przedlużyłem gwarancję o 2 lata.

http://allegro.pl/ni...2898337480.html

co do tylnych lamp

http://forum.nissank...pie-zespolonej/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61235-samoswiecace-swiatlo-przeciwmgielne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "przyjemność" spotkała mnie 2009r. w okresie gwarancji. Przejrzałem opinie na ten temat (zwłaszcza rosyjskie tam ten samochód jest bardzo popularny) dowiedziałem się, jest to wada i wymiana komputera pomoże do chwili następnej awarii. Szkoda było mi marnować czasu z całą procedurą serwisową. Poprowadziłem przewód od lampy (żarówki) pod wykładziną podłogową w okolice pulpitu kierowcy. Zamontowałem wyłącznik (technika podobna do lampki nocnej). Zapalam, gaszę światło w miarę potrzeby.

 

Rozwiązanie może niezbyt nowoczesne, ale tanie niezawodne i skuteczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca to rozwiązuje problem,bo nie dotyczy to tylko tylnego przeciwmgielnego.Nieraz problem jest z samozapalającymi się przednimi mijania.Tak miał mój znajomy, za drugim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub samoczynnie uruchamiającymi się światłami awaryjnymi. Tak miał mój kolega w Note. Niezłą rybkę przywalił jak wszedł rano do garażu a tu "choinka" :D. Na szczęście u niego pojawiło się to tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał Manix demontaż tylknej lampy to nie jest taka całkowicie karkołomna operacja. Tylko, że zima, twarde palstiki, zziębniete paluchy. A jak wymienić żarówkę w drodze? Jak się to ma do bezpieczeństwa kierowcy gmerającego po bagażniku i jeszcze pod warunkiem, że posiada odpowiednie klucze? O podprowadzeniu kabelka i wyłączniku już myślałem. I mam nadzieję, że proces destrukcji nie będzie postępował i żadnych choinek i innych niespodzianek nie będzie. Ktoś jeszcze mi radził, żeby odłączyć na chwilę akumulator, gdyż moduł mógł zaliczyć "zwiechę" ale po tym co tutaj piszecie to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze mi radził, żeby odłączyć na chwilę akumulator, gdyż moduł mógł zaliczyć "zwiechę" ale po tym co tutaj piszecie to raczej mało prawdopodobne.

Z problemem niedziałającej tylnej wycieraczki w K12,ten sposób,akurat działa doskonale.Trzeba potem adaptować szyby i nieraz radio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...