Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelnienie aparatu zaplonowego przed wilgocią


snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy wiemy ze micra k11 na problemy z aparatem zaplonowym jesli chodzi o wilgoc.wielu z nas po deszczu lub mokrym sniegu czy myjni samochodowej nie mozemy odpalic auta.prosil bym osobe konkretną dokladnie wytlumaczenie jak rozwiązac ten problem.mechanicy wiedza jak to zrobic tylko nie chca podzielic sie wiedzą.robia coś z preszpanem w aparacie zaplonowym.skladaja preszpan 10*5cm na trzy i gdzies wkladaja.moze znajdzie sie uczciwy fachura i nam pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozwiązałem ten problem,w taki spośób ż e kupiłem nowa kopułka aparatu i założyłem na silikonie,a problem występowal co popadalo,lub było wilgotno,a teraz jak ręką odiąl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Też mam z tym problem, ostanio mechanik założył mi na ten aparat reklamówkę :whistle: , mimo moich obaw i na razie tak jeżdze. Póki co trochę pomaga.. najgorsze ,że i tak zalapuje dopiero za 2 razem po zimnej wilgotnej nocy.. na cieplym ok. na wiosne musze przyjrzec sie chyba przewodom/swiecom, albo czujnikowi ssania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry mechanior może ma za duzo tych reklamówek lub go sklep spąsoruje ;) ,spróbuj moim sposobem ,koszt kopułki 20zł + silikon ,zauważysz poprawe ,jeżeli ni eto się zajmiesz świecami i kablamiWN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Posiadam od niedawna Nissana Micrę 1997 1,0 16V 54 KM, juz kilka razy mialem problem z odpaleniem samochodu, rozebralem i wyciagnalem caly aparat.

Co sie okazuje oring na koncu aparatu przepuszcza olej do aparatu zaplonowego, przeczyscilem w kopulce styki i styk na palcu rozdzielacza. Dalej zapalic nie chcial. Zapalilem go na popych i teraz chodzi jak ta lala. To juz drugi przypadek sprobuje silikonem uszczelnic kopulke.

 

Ale nigdzie nie moge znalesc oringa do aparatu zeby uszczelnic wyciek oleju do aparatu, czy ktos z was orientuje sie jaki to rozmiar ?

 

Pozdrawiam

zpawelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...