Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik a katalizatorze raz zaświeca kontrolkę a raz gaśnie (nie ma zasady), jakie tankować paliwo żeby unikać takiej szopki?


Gość Mirek Tarnów małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek Tarnów małopolska

Witam wszystkich, mam pytanie co zrobić jeśli raz czujnik na katalizatorze świeci kontrolkę (ikona silnika) a raz gaśnie ta kontrolka, był już na serwisie dwa razy (był podpięty do kompa) i powiedzieli mechanicy że to jest pierwszy czujnik na katalizatorze (bo wymieniają je w 90 % tego rodzaju aut i pomaga), znowu inny mechanik doradził żeby wyjąć ten czujnik- oczyścić i założyć - wiem też, że to może być zależne od rodzaju tankowanego paliwa (będąc na wakacjach zatankowałem na stacji i zgasła kontrolka sama), od poprzedniego właściciela wiem że też miał taki problem i on też był związany z rodzajem paliwa- pomóżcie proszę jak ten problem rozwiązać.

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ta,albo kolego kończy ci się katalizator albo już skończył, miałem to samo, katalizator mam przespawany z innego auta. Jak chcesz mieć pewność to musisz zdjąć dwie sondy lambda i poświecić w dolną dziurę jak będzie widać plaster miodu w środku to masz kata a jak zobaczysz choć kawałek czystego światła to już się kończy lub go brak, możesz tez się udać na pomiar spalin, bez pierwszego katalizatora pomiar jest na granicy błędu... aaa i jak wypali ci pierwszy katalizator to najczęściej zapycha drugi, silnik dostaje po pupie a samochód nie chce jechać więcej niz 130km/h. Dodam ze u mnie kat padł w okolicach 110tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...