Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stacja multimedialna do T30


Piterpe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum, dziś założyłem konto. Przewertowałem z 3 godziny forum w poszukiwaniu jakichś tematów w dziale x-traila dot. audio, ale to co mnie interesuje nie znalazłem więc mam nadzieję, że mi pomożecie.

Otóż oryginalne radio które mam w x-trailu nie działa wystarczająco dobrze ( baardzo słabo łapie sygnał radiowy... bo gra nawet nieźle) i postanowiłem zakupić do niego jakąś stację multimedialną mającą navi, blu., kamere cofania itp.

Czy takie coś: http://www.gms.pl/pl...gms_6203_navi /

dało by rade wepchnąć ???

Bo o ile w szerz i wysokościowo wiem że pasuje tak nie wiem jak głęboka jest kieszeń i czy wejdzie ten kombajn. W ogóle macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem?Wiem że to nie jest to samo co alpinus ale nie będę ryzykował kupna sprzętu za 6 tys złoty żeby mi go zaraz ukradli i jeszcze zniszczyli auto. A na pewno lepszy niż te pejdżingi. Jeszcze jeden sprzęt wchodzi w grę choć nie mogę się do niego w 100% przekonać: http://goclever.com/...r_navio_car_702

Sory za błędy i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ra...657816.html��ja tez rozgladam sie ale chyba skusze sie na to

radyjko fajne ale 800 zł droższe. Właśnie zauważyłem że ten gms robi full dedykowanych radyjek do hond, toyot, nissanów, nawet fordów i mazd, więc może nie jest to jakiś pierwszy lepszy chinol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością GMS to nie wiem, ale czytałem całkiem niedawno, że te niemarkowe rozładowują akku w samochodzie itp. Generalnie wszyscy polecają markowe np. te "alpinusy":P

Z wsadzeniem tego nie będzie problemu...

Też niedawno rozkminiałem temat i jakbym miał kupować, to pewnie jakieś używki firmowe. Np. pioneer avic ma możliowść wgrywania nowych map po małym "reprogramie softu"...

A póki co, mam zwykłe radio LG (:(( ) i navi w telefonie+ wygłuszone pół auta włącznie z drzwiami i zestaw hertza odseparowany z głośniczkami wysokotonowymi i gra to zacnie- z płyty CD oczywiście, bo różnica do MP3 jest kolosalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tym rozładowywaniu aku ale myśle że to te tańsze sprzęty są sprawcami ( np no name za 600zł) bo według mnie 1500 w góre to nawet jak chińczyk to nie powinien takich rzeczy robić.

A czy jak już bym kupił taki sprzęt to dało by rade podpiąć pod niego tą fabryczną zmieniarkę ?

Używane to też jakiś pomysł ale trochę strach na co trafisz bo to jednak elektryka której nie da się obejrzeć i stwierdzić że wszystko ok.

Edytowane przez Piterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chińczyka już dwa lata prawie i jestem zadowolony. Oprócz troszkę wkurzającego softu pod względem obsługi to gra i działa dobrze. nic nie rozładowuje. To twoje wydaje się mieć sensowniejszy software.

A w te "dedykowanie" do modeli to nie wierz. One mają w opcjach fabrycznie ,że można ustawić logo prawie wszystkich producentów przy włączaniu a jedyna różnica to w dorzucanej przejściówce do instalacji elektrycznej. Nie warto przepłacać za to ,które kolegi Ci zaproponował 800zł droższe.

 

Pamiętaj ,że włożenie nowego może nie pomóc z odbiorem radiowym ,jeśli powodem jest np antena a nie samo radio.

Z montażem może nie być do końca plug and play ( nie zawsze przejściówki pasują i trzeba przelutować kabelki oraz przykręcenie radia może wymagać troszeczke doginania mocowań itp - ja wykorzystałem mocowania od orginalnego radia, które miałem w aucie bo te w zestawie z chińczykiem ni jak nie pasowały )

 

 

 

Nie wiem jak ze zmieniarką ale może być problem. No i po co skoro radia te czytają mp3. moje ma wyjscie na karty pamięci i pendrive oraz moge puszczać muzyke z telefonu przez bluetooth . Jest też tzw wirtualna zmieniarka czyli możliwośc zgrania 5 płyt do pamięci wewnętrznej radia ( niestety zgrywanie płyty trwa tyle co odtworzenie całej )

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wiem, że to może być antena ale ogólnie to przydało by się takie coś w aucie, a szczególnie ta navi i kamera cofania( są czujniki ale nie oryginalne i nie działają a siła przyzwyczajenia robi swoje...) Mógłbyś napisać jakiej firmy masz to radio i czy też masz na nim windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety firmy ci nie podam, bo to chiński no-name , na allegro już takich nie widzę bo to stary model, ale patrząc na nie to oprócz troszke innych ikonek i rodzaju przycisków/pokręteł dookoła wyświetlacza to wszystko wygląda w nich identycznie.

 

W moim można zmienić kolor podswietlenia na pomarańcz/zielony/czerwony / wyłączone . Windowsa on ma ale nie oczekuj że naciskasz ikonkę i masz dostęp do pulpitu. W moim nie ma dostępu do windowsa z powodu nakładki , trzeba pogrzebać żeby udało się odpalić czysty system.

Fajną opcją tych sprzętów jest możliwośc podpięcia drugiego wyświetlacza i słuchawek i włączenia ( np dzieciom z tyłu bajki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te stacje nie są trwałe. Niewiele pasuje bez przeróbek bo ramka wokół radia przeszkadza. Istnieje też problem z anteną. Te stacje potrzebują długiego bata. W xtrail tego nie ma. Niby jest wzmacniacz ant. ale nie działa zbyt dobrze. Poza tym dźwięk nie jest za dobry - każdy kto przyzwyczaił się do cd fabrycznego wie o czym mówię. Z firmowych pasuje jeden z modeli kenwooda z BT. Ja zdecydowałem się na Peying bez cd 1din z 3 calowym ekranem i mam kamerkę i BT. Jeśli chodzi o funkcjonalność to ok ale jakość dźwięku mnie nie zadawala. Głównie chodzi o przejaskrawione wysoki i bas, który jest naprawdę mocniejszy niż w firmowym cd nissan (clarion). Niestety słychać w głośnikach pracę alternatora. Trzeba zatem prowadzić grubszy kabelek masy bezpośrednio z aku. Dlatego nie polecam chińczyków. Jeśli to kenwood z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości dźwięku się nie wypowiem bo melomanem nie jestem ale z pewnością mój chińczyk nie ma problemów z sygnałem z antenty, alternatora nie słychać , no i oprócz lekkiego ustawienia w ramce aby był w miarę centralnie ( szpara od góry i dołu do regulacji bo z obu boków siedział idealnie ) nie mam z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż oryginalne radio które mam w x-trailu nie działa wystarczająco dobrze ( baardzo słabo łapie sygnał radiowy...

...

Dzięki za info. Wiem, że to może być antena

To zdecydowanie coś w instalacji antenowej. Ze wszystkich aut jakie posiadałem, X najlepiej zbiera sygnał radiowy. Normą jest około 30-40km - w Xie zdołałem dojechać do Lwowa (z Przemyśla około 85-90km! ) słuchając RMF... dalej sygnał zgubił.

 

Co do samej stacji - pamiętaj że latem w słoneczny dzień widoczność na panelu lcd jest mizerna ;) wiem bo mam... (w drugim aucie mam pioneera bez navi, więc zbytnio mi to nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej stacji - pamiętaj że latem w słoneczny dzień widoczność na panelu lcd jest mizerna ;) wiem bo mam... (w drugim aucie mam pioneera bez navi, więc zbytnio mi to nie przeszkadza).

 

Dlatego ja np. zamontowałem sobie światła LED , aby po włączeniu świateł mijania panel się ściemniał ( i nie oślepiał wieczorem) a w słoneczne dni na wyłączonych ekran świeci mocniej. Fakt ,ze przy mega słońcu jest mało czytelny ale rzadko jest tak tragicznie ,że sprawia to problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...