Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulec ręczny-blokada


hydros

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!Mam problem z hamulcem ręcznym.Gdy tylko postoi ze 2 dni to go "przyłapuje",tak że nie można ruszyć.Mieliście podobnie?Ponoć tak miewają,tylko w czym problem ,linki?czy zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Mam problem z hamulcem ręcznym.Gdy tylko postoi ze 2 dni to go "przyłapuje",tak że nie można ruszyć.Mieliście podobnie?Ponoć tak miewają,tylko w czym problem ,linki?czy zacisk.

Jest duże prawdopodobieństwo, że zimowa sól dostaje się na linki stalowe, słabo posmarowane czymś tłustym. Myślę, że maźnięcie palcem w smarze wyprowadzenia linki z pancerza w 100% problem rozwiąże.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem też wystąpił i u kolegi też.W obu przypadkach po wymianie klocków na nowe (po jakichś 6 miesiącach)Linki O.K.Zaciski O.k.Tłoczki O.k.Wszystko pięknie przesmarowane pastą miedziową i chodzi jak ta lala.Ja klocki w oryginale on chyba też,a jak przyłapywało tak lekko łapie.Mi już zabraklo pomysłów.Serwis coś tam zamówił i czekam na wymianę,ale sami za bardzo nie wiedzą o co kaman.Wyraźnie sugerowałem linkę,ale twierdzą że chodzi jak ta lala i jest przesmarowana.Mechanik sugerował że to może być wina klocków(oryginalne!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...