Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabezpieczenie koła zapasowego


Lesław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam większe kółko na zapas. Chciałbym je jakoś zabezpieczyć.

W sieci wyszukałem coś takiego:

lugnut.jpg

Podobno oryginał Nissan. :) Cena może zabić...

 

Ma ktoś inne patenty lub pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki to ja też jestem cwany ale... zapas w Patrolu jest mocowany nietypową śrubą. Koła natomiast nakrętkami.

 

Muszę chyba zdjąć z drzwi całe mocowanie koła i zobaczyć czy da się dosztukować jakiś zamek albo inszy patent.

 

Mieszkam w normalnej okolicy (Trójmiasto) ale licho nie śpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mieszkam w normalnej okolicy (Trójmiasto) ale licho nie śpi :)

 

normalna dzielnica hahaha

 

Mi o mały włos nie ukradli .. miałem szpilki odkręcone i koło gotowe do zdjęcia ... -- ochrona ... zabezpieczenie rowerowe lub łańcuszek w otulinie coby się nie obijał i zamknięcie ... dość utrudnia zabranie fanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego wozisz swoje kółko w pokrowcu? :)

Ja właśnie odebrałem ładnie wymalowaną felgę i założyłem laczka. Wygląda dość atrakcyjnie... :)

 

Chyba mam już pomysła. Jak skończę to się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

A na ch** Wam te pokrowce czy dekle na zapas? Najfajniej wygląda w parchu gołe koło na drzwiach z ładnym kapciem. No, chyba że ktoś se założył na zapas gumę całkiem "od czapy" jakąś szosówkę, czy inną łysą do drutów, to wtedy lepiej ją zakryć.

U mnie w Hiszpanie kupionym od niemca, to chyba przez 20 lat do zapasu nawet nikt nie zajrzał. A w Hiszpanie zapas jest pod spodem auta, w koszyku z rurki, niczym nie osłonięty- jakby ktos nie wiedział ;)

Gdy sie do niego dobralem, to zamknięcie koszyka sie rozpadło, koszyk się urwał z jednej strony, felga przerdzewiała prawie na wylot, a guma bez powietrza kruszyła sie na kawałki.

Tam sie błoto zbiera, nie schnie, więc gnije pięknie. Kiepskie rozwiązanie.

Powycinałem ten zlom, kupiłem felge i gume używkę i wożę w środku, bo na klapie wieszać to i górnej szyby się nie da otworzyć i sama słaba klapa by mogła nie zdzierżyć.

A naprawdę jeszcze kradną pojedyncze koła? Eeee... Rozumiem- cały komplet wypasionych kółek, to tak.

U mnie kiedyś kradli na potęgę. Dwa radia Kenwood (bo lubiłem te markę) mi poszły z szybami.

Nawigacja z radiem z Octavii (bo pasowała do VW, Audi itd.)

Ale to kiedyś...

Teraz ani radia, ani cb radia, ani nawet anteny od cb już nie chowam.

Nie te czasy. Gum i felg używek na alledrogo za grosze multum, radia za kilka dych...

I złodzieje zmienili krąg zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...