Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Srebrna Almera - kolor felg i trochę detali?


Gość bartek9108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek9108

Witam!

 

1. Potrzebne mi pilne koncepcje. Oddaję niedługo swoje 17" do renowacji. Felgi są 5 ramienne (podobne do tych http://img04.tablica...hnia_rev004.jpg), może mają troche inne ramiona, bardziej zaokrąglone i na zagięciu bardziej krągliste. Myślałem wrzucić rant w polerke a śruby (felgi są skręcane) dać chromowane, zaciski prawdopodobnie będą czerwone lub złote, znaczek we feldze Nissana, czarne bądź srebrne tło.

I teraz pozostaje pytanie co do koloru ramion... Myślałem nad białym, ze srebrną budą Almy, czerwone zaciski + czerwone mocujące i rantem dość fajnie by się to komponowało... niestety znikną śruby skręcające felgi... Myślałem nad jakimś grafitowym ale śruby wtedy średnio chyba będą pasować... No i jeszcze ewentalnie w jakim kolorze dać śruby mocujące kółko?

Opony raczej standard, może z minimalnym naciągnięciem. Przód 215 na 8" i tył 235 na 8,5".

Jakie są wasze propozycje? Może ktoś zajmuje się vt?

 

2. Przyciemniał ktoś tylne lampy? Jak efekt i jak wg. was wyglądały by przy srebrnej budzie. Będzie dość nisko i szeroko, a seryjne lampy co by nie mówić są jaskrawe, tak trochę ujmują charakteru, może trochę przyciemnić?

 

3. Dokładki. Istnieją w ogóle jakieś seryjne fajne dokładki do zderzaków? Widziałem gdzieś na forum czarną Almere z ładnymi dokładkami. Gdzie można coś dostać? A może coś z innego auta można przyrzeźbić?

Co byście powiedzieli na dokładke z Laguny 1 pod zderzak?

 

4. Może rzucić maske i dach w czarno/carbon? Przy srebrnym jak wg. was by to wyglądało? A może sama bra na maske?

 

5. Może jakieś propozycje?

 

Może to trochę głupie... Ale zawsze miałem wychuchane auto i starałem się żeby dość ładnie się prezentowało ;)

 

Za każdą opinie z góry Dzięki ;) A jak dobrze pójdzie pogodowo to fotki już w marcu ;)

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi troche za duze masz i wzor taki za niemiecki

ja max 16" bym zalozyl, kolor na alu do srebrnej budy to grafir/antracyt

jesli chodzi o przyciemnianie lamp jestem na nie!! jak juz tylko ori lampy ale poszukaj unikatow np z VZR lub zaloz polifty

kombinacje typu cieniowanie tylu i oklejanie karbonem czy siakies bra powinienes sobie odpuscic-skoro miales wychuchane auto powinienes dalej takie miec a nie maskowac niedoskonalosci jakimis wynalazkami:)

 

ostro ale szczerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Co z tego że ostro ;P Tak ma być ;P Cenie Twoją opinie ;)

Karbony i bry sobie odpuszcze. Fela niestety... zacna... myślałem nad sprzedażą... ale z uwagi na dość tanio kupione oponki i to że fele dostałem do auta jednak zostanie. Muszę jeszcze dużo władować kasy w studia/kursy i wolę już dać 300 za renowacje tych niż puścić je za śmnieszną cene z oponkami (zaś samych oponek i felg nie mam czasu sprzedawać na raty ;/) :( Prawdopodobnie zamiast zmieniać koła z okazji montażu icka wleci jakiś wirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjecia tej almery to raz

dwa opony osobno fele osobno-jak tak sprzedajesz to wiecej dostaniesz niz za kpl

ja osobiscie bym je sprzedal, rozstaw masz 4x114,3? jak tak to jest kilka opcji ktore sa na portalach aukcujnych

pozatym-fela17" gleby brak?? jak to mowią łot de fak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

no właśnie nie mam czasu żeby sprzedawać osobno ;/ będzie i gleba, tylko czekam na inne sprężyny bo na Vogach miażdży kręgi...

 

z foto jest drobny problem ;/ dysk padł ;/ aparat też ;/ a jedyna którą wstawiałem na to forum zniknęła z serwera? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że 5-ramienne, bo jednak na cztery otwory to ładniej pasują 4,8-ramienne ;) 17 cali ktoś wsadzał, nawet były foty z całej operacji. Co do koloru, ciemny szary ew na kontrast, ale do przejedzenia kolor, bo czarny mat.

A, nie kombinuj z rozmiarem opon. Miałem na przodzie 195/50R16 a z tyłu 205/55R16 i przy ~120-130 km/h ABS wywalał błąd przez różne prędkości obrotowe i świrował.

Jedyne przyciemnienie jakie możesz zrobić to idealny czarny na szybach z tyłu i tyle ;) Ja z lampami będę kombinował, ale nie z kloszami tylko wnętrzem i jak coś wydumam to oczywiście się podzielę wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz jakies springi-mimo ze twarde to zakladaj je

kup ladne 16" zaloz opone 195/55/16 i bedzie cacy

lub 15" z opona 195/50/15

szukaj dobrej feli-nie china hurt tylko jakies ozki i bedzie cacy, bo nie romiar feli budzi szacun a felga sama w sobie

polecam ci np:

-oz ruote

-oz super tourismo

-oz f1 racin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

To poczekam jak Ci wyjdą lampy ;) Szyby wszystkie oprócz przedniej już są przyciemnione ;)

Właśnie przy starych gumach wywalał mi ABS, na tych już jest dobrze ;)

 

Sprężyny już jadą. Wrzucę dziś foto amor Vogland + sprężyna seria na zimówkach. Niestety na Vogu ciorałem strasznie zimą i jest tak twardy że gwint + rozpórki w Civicu mi tak nie trzymają... I jak się uda dojechać dorzucę fote felgi

 

Zobacze, jeśli przyjmą mi te w rozliczeniu to wlecą może ADVAN'y 16"

 

W ogóle jaki jest otwór i ET na seryjnych felgach?

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie boczne nie powinny być przyciemnione, ale to w sumie tak jak ja nie powinienem mieć xenonów... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

przednie boczne nie powinny być przyciemnione, ale to w sumie tak jak ja nie powinienem mieć xenonów... :P

 

Już chyba wszystkich policjantów z Bełchatowa znam :D Wyglądają na dość ciemne ale idealnie mieszczą się w normie :D Pierwszy miesiąc to była jedna wielka kontrola :D

 

no na advanach bedzie juz inna gadka

jaki masz silnik w almerce?

 

2.2 DI

 

Wszystkie fajniejsze modele felg w złym rozstawie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lampy tylne ja przyciemnialem w swojej ALmerce za pomoca plasti dipa smoke, jak bede mial auto w domu to zrobie zdjecie-narzeczona mi zabrala na razie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przednie boczne nie powinny być przyciemnione, ale to w sumie tak jak ja nie powinienem mieć xenonów... :P

 

Prawda to. Ile policjantów tyle opini. Jedni chcą zabierać dowód rejestracyjny za tego typu detale a inny nawet nie zwracają na to uwagi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...