Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luźne koło pasowe


KarolKatarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

parchol 2.8 1999r . Na wale koło pasowe ma luzaka. Pierwsza jego część napędza sprężarkę klimy. druga na dwa paski- alternator , trzecia pompę wspomagania. Dziś zauważyłem że część środkowa napedzająca alternator ma luzy ,drży, delikatnie się przemieszcza wzdłuż osi i podciera pasek napedzający pompę wspomagania. Po zatrzymaniu silnika swobodnie palcem mogę ją wdłużnie przemieszczać

Proszę o informacje co się stało, co ewentualnie dokupić i jak zadziałać w ww temacie.

dziękuję.

 

gdyby się jakiemuś nowicjuszowi podobny przypadek przytrafił to niech wie ze koło pasowe jest metalowo-gumowym. element w który wchodzą paski napędzające altka jest na gumie tłumiącej drgania i potrafi się jak widać odkleić od reszty koła pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie lekceważ tego. Luźne koło może być przyczyną ogromnych strat w motorku. Widziałem silniki w których kawałek gumy zdemolował metal. Nie rozbierałem tego modelu ale po tym co piszesz pojechał bym do dobrego warsztatu lub ASO natychmiast! Koszt wymiany będzie niczym wporównaniu do grubego remontu. Jeśli jest tak jak piszesz, to się rozwulkanizowało - nie regeneruj! kup nowe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumy nie rozerwało. odkleiła się i ,,szła na poślizgu,, . nie doładowywało akumulatora i obieg wody nie był dostateczny dla nagrzewnicy. temperaturę silnika utzrymywało bo i zima. latem mogłoby przegrzewać. wymianna tego elementu nie wymaga serwisu ( jesli tylko idzie w zgodzie z załozeniami większość z nas sobie z tym poradzi samodzielnie) i w tym przypadku koło pasowe zlazło bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...