Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.7 Tdi świece grzeją cały czas, kontrolka gaśnie


Gość kill87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , świece w moim Terrano grzeją cały czas a kontrolka gaśnie na forum znalazłem:

 

"Witam

Czujnikiem odpowiedzialnym za czas grzania świec jest czujnik temperatury płynu chłodzącego, ale samym czasem grzania to steruje ECM, (tak samo jak czasem świecenia kontrolki) przynajmniej tak wynika ze schematu. Przekaźnik tylko podaje napięcie na świece. Tyle Ci mogę podpowiedzieć, niedużo, ale zawsze...

Pozdrawiam "

 

i

 

"No jesli nie wyłączył z ciągu 5 minut to jest źle ja myslałem o 20-40 sekund dłuźej niz kontrolka, ale jeszcze nie rozdzieraj budy na kawałki, wymień swiece i wtedy sprawdź jeszcze raz, cos mi sie wydaje że jak jest spalona swieca to sterownik trzyma dużo dłużej niz powinien tongue.gif "

 

imam pytanie co to ECM?,

i jeśli mam walniętą 1 świece to będzie grzał cały czas??

 

gdy odłączyłem ten czujnik( dwie wtyczki jedna z 1 kablem druga z dwoma, z przodu silnika u góry ) znaczy tą z dwoma kablami to jemu to nie robi rożnicy dalej podaje napięcie, czy ktoś z was poradził sobie z takim problemem? bo w innych tematach nie było jasnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z jedną niedziałającą świecą, mogła by być przyczyną takich objawów?

a przekaź nik rozwiera działa a co w takim razie steróje tym przekaźnikiem, bo według mnie to to ECM ,

tylko cotojest???

 

Panowie jak jest nie zapalony, to wszystko działa jak sie należy, problem pojawia się po włączeniu silnika i co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapaleniu świece grzeją przez dłuższy czas ze zmniejszoną mocą, przekaźnik sterujący podaje napięcie na rezystor umieszczony w kolektorze ssącym i z niego obniżone napięcie wędruje na świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...