Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chłodzenie zimią


Gość greg606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem.

Gdy ustawiam temperaturę na powiedzmy 16stopini wieje ciepłe powietrze (nie auto)

Jedyną opcją wtedy na zimne powietrze jest ustawienie LOW.

Jak zimą (ale i nie tylko) uzyskać chłodne powietrze? Może robię coś zle. Nie chę włączać do tego klimatyzacji ale może trzeba ten tryb AUTO?

Macie podobne doświadczenia?

Proszę o radę

Pozdrawiam

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj się to oczywiste, jeżeli ustawiliśmy temperaturę na 16 stopni a w samochodzie jest zimniej to będzie dmuchało ciepłym, żeby spełnić naszą zachciankę ;)

W trybie auto, gdy ustabilizują się warunki we wnętrzu (temperatura zgodna z ustawioną) to klimatronik ma tendencję do puszczania ciepłego w dół a zimnego na górę.

I bardzo słusznie bo w nóżki ciepło a spać się nie chce :)

 

Jak koniecznie ktoś chcę się przeziębić to ustawia na "low" i wtedy powinno lecieć niepodgrzane powietrze z dworu, choćbyśmy byli na Alasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg! dokładnie u mnie to samo i nawet siedalem do komputera i zadac pytanie kiedys zobaczylem Twoj post.

Wczoraj kiedy troszke za mocno nagrzalem i chcialem schlodzic to dokładnie to samo sie dzialo- 16C i cieple powietrze...dopiero przy LOW wiało zimnem....podejrzewam ,że latem bedzie chłodniej wiało i bedzie to inaczej odczuwalne niz zimą.

Porównalem tego samego dnia z 2gim autem w rodzinie c-maxem...na 16C troszke chłodniej ale tez bez rewelacji...poprostu auta zima zachowuja sie troszke inaczej....

Faktem jest ,że nagrzewanie QQ w mrozne dni w porownaniu z innymi autami to wiecznosc...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest hot przy 16. Skala od 10-12 stopni jakby byla to by mi pasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, troche sie czuje spokojniejszy. ;)

 

Ale może nie umiem tego obsługiwać.

Bo w sumie kiedy ten przycisk auto włączać? I czy to daje może inny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, troche sie czuje spokojniejszy. ;)

 

Ale może nie umiem tego obsługiwać.

Bo w sumie kiedy ten przycisk auto włączać? I czy to daje może inny efekt?

U mnie właśnie wciśnięcie auto,a potem wyciśnięcie a/c i ustawienie temperatury np.20stopni pomaga.Inaczej na ręcznym jest ukrop,chyba że LO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...