Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P0500 - zamarł prędkościomierz i komputer


panstasio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piękny sobotni dzień wpadłem kołem w piękną dziure w drodze po czym wskazówka prędkościomierza postanowiła sie położyć i juz nie podnosić - normalnie jakby nokaut miała od tej dziury.

Po pewnej chwili zauważyłem że przestał tez reagować ekran komputera - zamarł na czasie 18:19 temperaturze -2 stopnie i 273,8 km :|.

Wszystko ładnie się zapala/podświetla przy starcie stacyjki ale komp nie reaguje na zmianę opcji a wskazówka "odpoczywa".

Wczoraj wkońcu wyskoczył błąd P0500 - bład czujnika prędkości.

Wszystko ładnie wpięte od spodu. Żadna wtyczka nie wypadła. Stalo sie po mocnym uderzeniu w dziurę.

Czy któs z was sie już z takim przypadkiem borykał?

opcje mam dwie - walnięty licznik lub wypięcie jakiejś kostki w liczniku. Czujnika bym nie podejrzewał bo zamarł także komputer :|

Dziwnie się jezdzi bez prędkości - ku uciesze itd/policji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widze że masz P11 po lifcie tak więc stawiam na zimne luty w liczniku :) licznik w P11.144 często wariuje ściągaj sam i lutuj połączenia kostek albo zanieść do jakiegoś rtv aby przelutował i myśle że bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz P11.144. Wiesz może jak i co gdzie schowane trzeba odkręcać żeby nie połamać plastików/deski etc..? (siakiś schemat cyco?).

To by się zgadzało z moja teoria - co lepsze widać ze na komputer nie idzie napięcie bo wyswietlacz wyświetla dane które podałem czy stacyjka przekręcona czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak z pamięci to radio trzeba wyciągnąć nad zapalniczka gdzie łącza sie te 2 płaszczyzny są 2 wkręty jak polożysz głowe to je widać potem zatrzaski sa na wlotach powietrza od góry delikatny śrubokręcik i już panel zchodzi środkowy, dalej opuszczasz kierownice jak najniżej odkręcasz obramowanie licznika 2 srubki nad licznikiem jedna z prawej z boku bo zdjęciu konsoli środkowej a zlewej zatrzask troche gimnastyki i wyciągasz plastik bez problemów a potem to już 4 śruby od licznika i kostki z tyłu a tak pozatym poszukaj na forum bo gdzieś fotki widziałem kiedyś wpisz p11.144 licznik :) i wszystko jest LENIUSZEK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Forum przeszukiwałem po kodzie błedu i "prędkościomierz" - najprostsze pomysły zawsze są najtrudniejsze :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...