Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przy wyłączony silniku zegary nie wskazują zer


Ciemar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam kłopot z zegarami. Po wymianie w ASO na nowe wskazówki obrotomierza i prędkościomierza przy wyłączonym silniku

nie stoją idealnie na zerach, lecz trochę powyżej. Przy jeździe na tempomacie jest różnica około 4 km/h. Trochę to denerwujące.

Poprzednie zegary  wskazywały zera. Czy jest możliwość kalibracji ich np. zdejmując klemę minusową z akumulatora. Czy ktoś miał ten problem?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO i złóż reklamację. Źle założyli wskazówki, aczkolwiek nie widzę sensu w ich wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO. Zrobili test zegarów, podłączyli kompa i na koniec powiedzieli,że wszystko ok. Niektóre zegary tak mają. Wskazówki nie pokrywają się idealnie 

z zerową kreską, ale wolę to niż brzęczenie, które dobiegało z wnętrza zegarów. Po prostu myślałem, że to jakaś duperela, bo raczej nie sądzę aby takie wyszły z fabryki. No chyba że nie przeszły kontroli jakości i zostały skierowane na wymiany do uszkodzonych na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są nowe zegary. Na starych wskazówki idealnie pokrywały się z najniższą kreską.

Może Byście sprawdzili u siebie. Może TTTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak odpiąć zegary i sprawdzić jak się ma ustawienie bez podpięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...