Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwny dźwięk z zimnego silnika


mario0508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o pomoc.Mam qashqa+2 1.6 130km 2012 r. około dwa tygodnie temu po uruchomieniu silnika zacząłdobiegać z niego dziwny metaliczny dźwięk który ustawał po około 20-30 sekundach,sytuacja powtarzała się jedynie po dłuższym parkowaniu np. przez noc(parkuje pod chmurka) .Tydzień temuq oddałem QQ do serwisu do sprawdzenia został na 24 h na dworze.Panowie zserwisu potymczasie zadzwonili ze nie stwierdzili żadnej usterki i żeten dźwięk przy nich nie wystąpił, jednak od tego czasu aż do dzisiaj jakimś cudem faktycznie dźwięku tego nie było słychać.Oddałemsamochód ponownie do serwisu czekam na odpowiedź.Tu jest link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=9Lal6MMvYq8 .Proszę o porady czy może ktoś miał podobny przypadek. Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.

Edytowane przez mario0508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, tez bym stawial ze jest to wina smarowania, po dlugim postoju olej splywa na dol oraz robi sie gesty poprzez niska temperature ale wtedy po odpaleniu silnik poklekocze max 2 sekundy i pracuje normalnie wiec dziwna sprawa, postaraj sie wykluczyc to ze nie jest to wina oleju (moze cos tam sie dostaje do oleju z silnika).

Edytowane przez Cineq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni koniecznie musi to dotyczyć samego silnika i np. smarowania. To może być pasek, pompa wody, alternator, sprężarka klimy lub jakaś osłona która klekocze i wibruje na zimnym silniku. Ciężko namierzyć jak akurat efekt nie występuje. Możliwe, że w serwisie jak szukali, coś dokręcili i w ten sposób niechcący naprawili, nie będąc świadomymi, że to właśnie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to normalny odgłos pracy silnika, obstawiam na niedokręconą osłonę.

Auto na kanał, samemu w kanał, kolega odpala i organoleptycznie sprawdzamy od spodu co sie telepie.......:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Proszę o pomoc.Mam qashqa+2 1.6 130km 2012 r. około dwa tygodnie temu po uruchomieniu silnika zacząłdobiegać z niego dziwny metaliczny dźwięk który ustawał po około 20-30 sekundach,sytuacja powtarzała się jedynie po dłuższym parkowaniu np. przez noc(parkuje pod chmurka) .Tydzień temuq oddałem QQ do serwisu do sprawdzenia został na 24 h na dworze.Panowie zserwisu potymczasie zadzwonili ze nie stwierdzili żadnej usterki i żeten dźwięk przy nich nie wystąpił, jednak od tego czasu aż do dzisiaj jakimś cudem faktycznie dźwięku tego nie było słychać.Oddałemsamochód ponownie do serwisu czekam na odpowiedź.Tu jest link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=9Lal6MMvYq8 .Proszę o porady czy może ktoś miał podobny przypadek. Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli odgłos dobiega z dołu silnika , to radze sciągnąc miske olejową i sprawdzic panewki . Ja miałem podobny odgłos (troche słabiej to było słyszalne) , mechanik bez zastanowienia zrobił jak napisałem i okazało sie ze panewki są do wymiany . Co prawda auto z 2007 roku i diesel , przebieg na 95% - sto dziesiec tysiecy , ale było warto :) ,teraz mam zero "dziwnych" odgłosów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rózne dziwne rzeczy dzieją sie teraz z nowymi autami , nie mówie ze tak jest ale ze warto wziąc to pod uwage .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie Panowie z serwisu doszli do wniosku że jest to wina alternatora czekam na jego wymianę,okaże się po wymianie czy mieli rację.Dzięki za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, 

 

pozwolę sobie odświeżyć temat. Zauważyłem ostatnio u siebie podobne dźwięki. Co bardziej niepokojące występują także na rozgrzanym silniku. W poprzednim samochodzie miałem niemiłą przygodę z łańcuchem rozrządu, więc jestem zaniepokojony. Qashqai 1.6 benzyna, rocznik 2013, przejechane 3 tys. km. 

 

[media=560x315]

[/media]

 

Chyba wcześniejsza wizyta w serwisie się szykuje. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...