Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

badziewiasta deska rozdzielcza


Gość eljimador
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio czyscilem plakiem (srodek do konserwacji deski) deske i wyszedl mi jakis siwy nalot, ;pomyslalem ze jak wyschnie to zniknie - nie zniknal, wiec popsikalem jeszcze raz i zaczalem czyscic - siwy nalot zrobil sie intensywniejszy i na wiekszej powierzchni - wtedy zalapalem ze cos jest nie tak. Sprawdzilem plaka - dzwonilem do producenta - stwierdzili ze nie ma takiej mozliwosci - ze musiala byc malowana deska. Napewno nie byla. Strasznie mnie to wqurwia - probowalem to gdziekolwiek naprawic, zamaskowac ale bez rezultatu. W serwisie powiedzieli mi ze trzeba czytac instrukcje -tam jest wyraznie napisane ze mozna przecierac tylko woda - zadnych srodkow bo schodzi farba !!! zaproponowal mi wymiane deski za 4000 pln plus 400 robocizna. Przegladalem deski na szrotach ale okazuje sie ze wszystkie mialy jakies wieksze lub mniejsze przetarcia.

 

Czy macie taki sam problem - moze ktos cos takiego naprawil?

 

3 latek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czyscilem plakiem (srodek do konserwacji deski) deske i wyszedl mi jakis siwy nalot, ;pomyslalem ze jak wyschnie to zniknie - nie zniknal, wiec popsikalem jeszcze raz i zaczalem czyscic - siwy nalot zrobil sie intensywniejszy i na wiekszej powierzchni - wtedy zalapalem ze cos jest nie tak. Sprawdzilem plaka - dzwonilem do producenta - stwierdzili ze nie ma takiej mozliwosci - ze musiala byc malowana deska. Napewno nie byla. Strasznie mnie to wqurwia - probowalem to gdziekolwiek naprawic, zamaskowac ale bez rezultatu. W serwisie powiedzieli mi ze trzeba czytac instrukcje -tam jest wyraznie napisane ze mozna przecierac tylko woda - zadnych srodkow bo schodzi farba !!! zaproponowal mi wymiane deski za 4000 pln plus 400 robocizna. Przegladalem deski na szrotach ale okazuje sie ze wszystkie mialy jakies wieksze lub mniejsze przetarcia.

 

Czy macie taki sam problem - moze ktos cos takiego naprawil?

 

3 latek

#-o ](*,) ](*,)

bo plaka sie nie wciera szmata tylko psika daje polysk i zostawiasz ew, lekko bawelniana szmatka przeciera :wink: i nie robi sie tego jak jest powyzej 20 stopni lub auto jest w sloncu 8)

 

a anjlepiej to woda troszke mydelka i delikatna szmatka bawelniana,bo te plaki i inne gówna natluszczaja jak cholera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o deske rozdzielczą w Almerze N16 lub Primerze P11.144. W obydwóch samochodach deska jest w dwóch kolorach. Jeden odcień jest to naturalny plastyk natomiast drugi to ten sam plastyk ale malowany. I faktycznie salon nissana przy odbiorze auta przestrzega przed stosowaniem plaków i innych wynalasków do tapicerek. Farba ma tendencje do ścierania się. Należy używać tylko i wyłącznie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie auto? Ja nigdy żadnych gówien niw używam, tylko wody. Nawet w poldku jak się spreyem zrobiło to daszek się odbijał w szybie i raziło. Woda :lol: :wink:

Ja daję do wody jeszcze trochę jakiegoś detergentu, ale tylko tyle, żeby na powierzchni nie zrobiła się pianka i jak na razie deska wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które się zciera? To czarne czy szare? :?: :?:

 

Jak dobrze pamiętam rozmowę w salonie to chyba górna cześć deski jest malowana, czyli kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli mi ze trzeba czytac instrukcje -tam jest wyraznie napisane ze mozna przecierac tylko woda - zadnych srodkow bo schodzi farba !!!

 

 

Czy macie taki sam problem - moze ktos cos takiego naprawil?

 

3 latek

 

Właśnie ;) Nie wiem ja zawsze studiuję instrukcję nowego samochodu...takie zboczenie chyba :D

 

Ciepła woda, szmatka i jazda, żadnych śmierdzących i natłuszczających świństw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze studiuję instrukcję nowego samochodu...takie zboczenie chyba

 

A nagrzewasz przed jazdą "co najmniej 30s" :?: :lol:

 

Byś się zdziwił :D Nawet przez pierwsze pareset metrów nie przekraczam 3 tyś obr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze studiuję instrukcję nowego samochodu...takie zboczenie chyba

 

A nagrzewasz przed jazdą "co najmniej 30s" :?: :lol:

 

Byś się zdziwił :D Nawet przez pierwsze pareset metrów nie przekraczam 3 tyś obr :D

 

hehehe a u mnie od poczatku maxymalne otwarcie przepustnicy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wcześniej używałeś innego środka do czyszczenia deski i pozostałości reagują z Plakiem?

 

Ja tak miałem właśnie po zmianie środka do czyszczenia deski, jasny nalot potraktowałem ludwikiem do mycia naczyń i jest ok, teraz uzywam cały czas jednego środka do pielęgnacji deski,oczywiście dającego efekt matu, a nie połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz uzywam cały czas jednego środka do pielęgnacji deski,oczywiście dającego efekt matu, a nie połysku.

 

A mógłbyś podać nazwę tego środka? Nigdy nie widziałem środka do czyszczenia deski, który daje efekt matu. Błyszcząca deska, odbijająca się w przedniej szybie w słoneczny dzień wybitnie mnie irytuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest wiele specyfików do deski rozdzielczej które dają efekt "mat" ale potem podam nazwę firmy specyfiku który używam już długo.

Mnie błyszcząca deska kojarzy się z wypucowanym autem na odpust :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie błyszcząca deska kojarzy się z wypucowanym autem na odpust :?

 

Masz 100% racji. Jak tylko przeczytałem Twój post, to się mocno zdziwiłem, że są takie środki... Że też nigdy nie przyszło mi do głowy poszukać ich w sklepach...

Skoro jest dużo takich specyfików, to nie sprawdzaj nazwy - kupię jakikolwiek. No chyba, że nie znajdę, to się jeszcze do Ciebie odezwę :wink:

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka N16
Ale my mówimy o desce rozdzielczej, nie do prasowania ;)

 

Wiem o czym mówicie,jeszcze czytać umiem!!!!!!

 

Ostatnio kumpel podrzucił mi taki spray,wyczyscilam i polecam.Coś w tym dziwnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...