Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona silnika 1.4


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalny spodek spalania może być spowodoany tym, że przy obecnych temperaturach silnik z osłoną szybciej się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odp,Mańka....być może,ale nigdy w tym stylu co jeździłem nie udało mi się zejść na stałe poniżej 6.8

Ranger,też tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być to,ale w takim razie co będzie latem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być to,ale w takim razie co będzie latem?

Będę woził kanister,na wachę...bo się będzie wylewać i dop***ą mi mandat za ekologię....złośliwce :devil::ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam,zawsze możesz przerobić na żaluzje :jump: Zima zamykasz,lato otwierasz :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ?To jest myśl!Warto pomysleć :D:dribble:
I jeszcze z klapka na tablicę,co by Rostowski nie zarobił :D

 

Teraz mogę powiedzieć ,po przejechaniu trasy ,że osłona się sprawdziła :D

Trasa Sosnowiec-Iwonicz,tam objazd-Rymanów,Krasiczyn,Bóbrka,Polańczyk i powrót do domu z prędkością 120 i czasami ciut więcej,spalanie 5.6L

Rok temu też trasa i prędkość ta sama,spalanie 6.2L :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

JACKO29 co prawda Notek już sprzedany ale wiedza praktyczna pozostała więc pozwolę sobie odgrzebać temat osłony pytając jak owa osłona sprawdziła się latem....? Nie przegrzewał się ...? Zastanawiam się czy by nie zakupić, a następnie zamontować,  jednej oferowanych na allegro gotowych osłon z HDPE, ot choćby takiej http://allegro.pl/clio-3-iii-micra-k12-note-modus-oslona-silnika-i4134981271.html

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtem przypomina osłonę wykonaną przez JACKO29, stąd me skojarzenie. Ranger a co powiesz o tej to jakby 1/2 tej poprzedniej i rzekomo odwzorowana od oryginału…?

http://allegro.pl/renault-modus-clio-3-micra-k12-note-oslona-silnika-i4151363771.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierz szczerze, takiej nie widziałem. Ciężko mi cokolwiek o niej powiedzieć. Modusy, Clio i Micry były też z motorami 1.2. Może to osłona do takich silników - nie wiem... Jacek musiałby się wypowiedzieć - On ma obcykany temat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester,silnik się nie przegrzewał,ale przypomnę to co powiedziano mi w jednej z firm zajmującej się produkcją osłon.Osłona do benzyny tak 1.4 jak 1.6 jest połowę krótsza od normalnej do diesla.Czyli,ta którą wypatrzył Kolega powinna być jak najbardziej.A co do przegrzewania z taką osłoną,to na pewno nic się nie stanie bo spód będzie tylko w części osłonięty.Moja pełna sprawdzała się szczególnie w zimie.Nic nie chlapało na silnik i błyskawicznie(o połowę krócej) nagrzewał się silnik.W lato dłużej trzymał temperaturę,więc start po dłuższym postoju odbywał się niejako z rozgrzanego,no i przede wszystkim,ciut ciszej było od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester, jak się skusisz na tą krótszą, koniecznie daj znać jak to wygląda i jak pasuje. Podejrzewam, że chętnych na założenie będzie znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona już do mnie jedzie, do założenia przymierzę się w majówkę o ile czas pozwoli bo mam trochę do zrobienia przy passacie, którego syn sobie kupił. Ale oczywiście jak założę to podzielę się spostrzeżeniami niezwłocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona już do mnie jedzie, do założenia przymierzę się w majówkę o ile czas pozwoli bo mam trochę do zrobienia przy passacie, którego syn sobie kupił. Ale oczywiście jak założę to podzielę się spostrzeżeniami niezwłocznie.

 

Czekamy z niecierpliwością - bo sprawa jest intrygująca. Jak dzasz radę zrób parę zdjęć z montażu i efekt końcowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was,a Ciebie co się tak na romantyczność w Wagnerowskim wydaniu zebrało :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że telefon kuriera zastał mnie w garażu, wobec czego osłony dotarły bezpośrednio do źródła. Note-s stanął od razu na kanale i przymiarka osłony. No i niestety do autka z 2009r nie pasuje. Przód osłony spasował w otwory montażowe, prawa strona osłony (patrząc w kierunku jazdy) też jest Ok. Ale lewa strona o ok. 5 cm. za wąska. W bocznej lewej osłonie nie ma otworu montażowego (w prawej bocznej jest takowy) No i brak wybrzuszenia na tłumik. Osłona sama w sobie jest solidnie wykonana, dlatego też zastanawiam się czy by nie wyciąć kanału na rurę wydechową a brzegi wycięcia połączyć półkoliście wyprofilowaną blachą by je wzmocnić i by nie drżały. Musiał bym też dosztukować brakujący fragment z lewej strony i to będzie trochę tandetnie wyglądało. Zobaczę jeśli osłona do paska spasuje i nie znajdę kawałka blachy na osłonę do notka to przerobię tą co mam. A gdy osłona do paska nie spasuje to odeślę obie.

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha!Więc do jakiego samochodu to ma być,skoro ogłaszają się do Notka ,a nie pasuje!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie omawiane osłony pewnie pasują, tyle tylko, że do Note z silnikiem 1.5 dCi. Ta krótka robiła dobre wrażenie ale to z tego wynika wariant tej dłuższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda DCI pod spodem ale nie wydaje mi się że osłony boczne są inne, szerokośc komory silnika jest btaka sama. Te dłuższe oferowane na allegro osłony (jak sie dobrze przyjrzec)  z lewej strony sa szersze. ta w każdym bądź razie nie pasuje. znalazłem osłonę alu z wycieciem na wydech, zdjęcie poniżej. producent SHERIFF wyłącznie na zamówienie, cena 9jak ktoś stoi niech usiądzie)

Cena brutto: 1 591,13 zł / szt.(Cena netto: 1 293,60 zł / szt.)  link do strony jakby ktoś chciał zamówić;

http://www.evaria.pl/oslona-pod-silnik-i-skrzynie-man-nissan-note-17360.html

Ja wykorzystam tę swoją niepasującą osłonę i przed odesłaniem zrobię przy jej pomocy szablon, dopasuje go do realiów auta i wykonam osłonę z blachy.

post-57255-0-86970500-1398439732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej osłonie dawno już pisaliśmy,cena jak z kosmosu.Na tej właśnie osłonie ja się wzorowałem z wykonaniem mojej ,z aluminium.Zamiast wycięcia pod rurę miałem 2-3 cm opuszczoną niżej osłonę,tak że rura była schowana.Po pogięciu w lato w trasie (być może uratowała mi spód silnika) wykonałem drugą...która leży sobie :D  za garażem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...