Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uciąg na haku t II long 5d ?


NOmaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 3d ma DMC 2300 + przyczepa Kempingowa 1060 = 3360 czyli bez Viatola i bez E

5d tylko Viatol i jeszcze E :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak

według polskiego chorego prawa

jeśli hak nie ma ograniczenia

To auto może holować przyczepę :

bez hamulca 750 kg

z hamulcem 150% masy auta

czyli auto ma 2t to holujesz 3t max

a na marginesie tak moim d22 holowałem 5t w środku zimy i nieźle sobie radził :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda - wystarczy kod 96 - sam egz praktyczny w word.  Sprawdź na stronce ....http://www.oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

A ja mam wpisane w karcie DMC przyczepy 2800kg , a w dowodzie 2000kg ;-)

Edytowane przez Marq4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jesteście tacy obyci w temacie to czy ktoś widział u nas przyczepkę z hamulcami elektrycznymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej interesuje czy się zmieniły przepisy bo z tego co wiem to nie szło zrobić temu przegląd legalnie i ITD też się czepiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/printview.php?t=12502&start=0 tutaj masz np dyskusje i tak to właśnie jest u nas z interpretacją przepisów. W usa teki hamulec jest obowiązkowy bo jest skuteczniejszy w działaniu niż zwykły mechaniczny jaki przeważa u nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie na haku jest 3000 i w dowodzie tyle samo, przy 4x4 jest max. 150% DMC auta - limitem jest homologacja haka.

 

Najazdowe elektryczne ... nie wiem do czego, ale hydrauliczny przechodzi, były np. w Niewiadówkach N132 (taki numerek pamiętam).

Snując domysły, najwięcej na wężykowanie daje stabilizator, tylko kula się zużywa - okładziny cierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3.0 Di mają 3tony na haku. a 2,7 2800. chyba sie nie oblicza tego z masy auta bo 3.0 powinno w takim razie miec mniej na haku jak 2.7 bo jest lżejsze. Mi nie raz niemcy pokazali karpia jak ściagali za podejrzenie przeładowania DMC a w dowodzie 3t i oczy. hehe :D krótki z dużą przyczepa wyglada nie pozornie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witanko 

Ostatnio jestem w temacie więc : 2800 kg to Terrano 2 3 drzwi,  ma katalogowo w szerokim świecie ciągać. Jednak żyjemy w kraju jakim każdy widzi... i masa ciągniętej przyczepy wyposażonej w hamulec najazdowy nie może przekraczać DMC samochodziku. Mam w dowodzie wbite DMC 2510 kg auteczka, w dowodzie od ogona 2500 kg i w trakcie kontroli "biała czapka" sprawdzała tylko wartości DMC niebieskich papierkach, OC i VIATOL też ... Prwako B+E (lub wyżej) też nie zawadzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i d*pa Panowie, dzis sie dowiedzialem, ze jak mi odpadla tabliczka znamionowa z haka, to nie moge z nim jezdzic, jakies najnowsze chore przepisy, wpisu w dowod moze nie byc, ale tabliczka musi byc... chyba czas zarejstrowac auto na Ukrainie. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciąg na haku diagnosta bierze z vin i jeśli chcesz legalnie to long 2 5d to max uciąg 3t ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie na SKP

byłem, poprosiłem więc sprawdzili wszystko

łącznie z działaniem hamulca najazdowego w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciąg na haku diagnosta bierze z vin i jeśli chcesz legalnie to long 2 5d to max uciąg 3t ;D

niby jak ci diagnosta coś VIN odczyta coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jak ci diagnosta coś VIN odczyta coś ?

też mnie to zastanawia?

są trzy miejsca w których jest to zapisane:

1. tabliczka znamionowa na nadwoziu

2. dowód rejestracyjny

3. świadectwo homologacji

 

mój TD27TI R20 ma 2800kg ale nie "na haku" tylko maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem /O1/

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - najczęściej jest pusto - powinna być maksymalna masa zespołu pojazdów na tabliczce wtedy sie odejmuje i wychodzi

2 - bardzo często błędnie zwłaszcza jak auto było sprowadzane

3 - jedyne wiarygodne źródło

ja przed zakupem nissana odpytywałem nissana o wpis w homologacji

 

no to jest na haku 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jak ci diagnosta coś VIN odczyta coś ?

w vin zapisane to jest

u mnie wpisał vin w jakiś program w komuterze i wyszło normalnie

Edytowane przez cycepnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...