Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Krzyżaki wałów - przód i tył, wymiana.


habibek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Przymierzam się wo wymiany krzyżaków na wałach - niestety wszystkich - luz jest tak wielki, że wyrywa mi kierownicę z rąk ;) Mam w tym względzie jedno pytanie - czy krzyżaki na oba wały mają taki sam rozmiar, czy morze na przód są mniejsze niż na tył? Czego mam szukać? (krótki Patrol 2004r - ale modelowo 2003 - GU3 z silnikiem 3.0)?

 

Pozdrawiam,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu lepiej tego nie wymieniać, chyba że masz sprzęt :) po wymianie krzyżaków trzeba dać wał do wyważenia

ja dałem jakieś 2lata temu wał do firmy która wymienia krzyżaki i wyważa,

wymiana 2 krzyżaków i wyważenie kosztowało mnie 450zł

w Bielsko Białej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał mam dobry, na nowych krzyżakach według specyfikacji tolerancja bicia wynosi aż 0,6mm, luz na krzyżakach tylko 0,2mm - specjalnych narzędzi poza ściągaczem do łożysk do tego nie trzeba więc chcę wymienić sam a w razie czego wał do wyważenia oddam dopiero jak będzie trzeba. Tylko krzyżaki mam w tak fatalnym stanie, że po demontażu muszę zamontować nowe, tamte rozsypią się całkiem, nie ma możliwości ich pomiaru poza średnicą szklanek. Cud, że jeszcze jeździ ;) - właśnie dlatego zapytałem o rozmiary.

 

Pozdr, dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...