Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Górne poduszki przedniego amortyzatora z łożyskami - przestrzegam


snajper

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem amory na nowe ,niestety było mnie stac tylko na firme gh 250zł (kayaba 550zł) przy wymianie okazało się ze uszkodzone są poduszki górne amortyzatora,zamówiłem na allegro dedykowane + łożyska.Koszt 220 zł za dwie.okazało się że poduszki a dokładnie gumy w nich tak cholernie skrzypią ze ludzie na sto metrów ode mnie się obracają bo słychac jak skrzypi.za taką cene szmelc kupiłem,przestrzegam przed zakupem zamienników,w sklepie EDPOL mają firmowe poduchy do tego w podobnej cenie aha łożyska nie pasowały wcale,dobrze że dało sie przesmarowac stare i działa....

post-48084-0-45197700-1361617950_thumb.jpg

post-48084-0-02174500-1361618156_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze wkoncu, juz myslalem ze nikt takiego problemu nie miał. ja tez mam do wymiany górne mocowania amortyzatorów w k11 z łożyskami. i rowniez kupiłem takie zamienniki co ty. wszystko łądnie zamontowane u mechanika a na tych nowych waliło dwa razy bardziej niz na starych. załozone spowrotem stare i do dzis tak jezdze bo juz sie boje tego dotykac. naszczescie sprzedajacy po prawie dwutygodniowej kłótni zwrocił mi czesc kasy. a probował tłumaczyc sie tym ze te zamienniki sa ok i dobrej firmy i ze to stuka u mnie napewno cos innego niz te mocowania. skad kupic te mocowania zeby było ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w częstochowie jest sklep o nazwie EDPOL znajdz nr tel do nich i zapytaj bo maja dobrej jakości te zamienniki ,monroe itd ,moze w twoim miescie jest tez siec sklepow edpol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mieliście objawy zużycia łożysk???

U mnie coś puka na nierównościach i jak szarpię kołem w lewo-prawo też są stuki. Wymieniłem końcówki drążków - jest lepiej, ale jeszcze coś daje znać o sobie... może to właśnie owe łożyska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja objawy mam takie ze po wjechaniu w dziure albo przy podjezdzie pod niski krawężnik na skreconych kołach mam metaliczny stuk jakby gruchot. na poczatku myslałem ze w schowku cos lata ;) byłem na dwuch niezaleznych stacjach diagnostycznych na szarpakach i nic nie wykazało, amorki z przodu ok 68%, tył ok 60% wiec jeszcze niezle. prosiłem aby na tych szarpakach posprawdzali rowniez te gorne mocowania i tez powiedzieli ze nie kwalifikuja sie do wymiany, takze juz nie wiem co tak stukac moze. kiedys ktos z kumpli mi powiedział ze to moga byc te gorne mocowania z lozyskami, kupilem na allegro ale po zalozeniu i po zrobieniu geometrii bylo jeszcze gorzej (lipny zamiennik jak pare postow wyzej) wiec powrocilem do starych oryginalnych... no ale stukają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu kupiłem mocowanie Magnum za 80 zł/sztuka (niestety wbrew opisowi bez łożyska), bo mi się tłukło metalicznie, pos maską było widać, że nakrętka amortyzatora nie jest w środku mocowania ale sie porusza na boki. Po wymianie guma w nowym trochę poskrzypiała ale po ok 200 km przestała. Przejechałem kilkanaście tys km i jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mirekg9

Ja dwa lata temu kupiłem mocowanie Magnum za 80 zł/sztuka (niestety wbrew opisowi bez łożyska), bo mi się tłukło metalicznie, pos maską było widać, że nakrętka amortyzatora nie jest w środku mocowania ale sie porusza na boki. Po wymianie guma w nowym trochę poskrzypiała ale po ok 200 km przestała. Przejechałem kilkanaście tys km i jest cacy.

 

 

wymieniłem amory na nowe ,niestety było mnie stac tylko na firme gh 250zł (kayaba 550zł) przy wymianie okazało się ze uszkodzone są poduszki górne amortyzatora,zamówiłem na allegro dedykowane + łożyska.Koszt 220 zł za dwie.okazało się że poduszki a dokładnie gumy w nich tak cholernie skrzypią ze ludzie na sto metrów ode mnie się obracają bo słychac jak skrzypi.za taką cene szmelc kupiłem,przestrzegam przed zakupem zamienników,w sklepie EDPOL mają firmowe poduchy do tego w podobnej cenie aha łożyska nie pasowały wcale,dobrze że dało sie przesmarowac stare i działa....

 

Panowie, czy do wymiany łożyska a właściwie to obudowy jak na rysunku u snajper , to muszę ściskać sprężynę aby ten element wymienić? Gumę w tym mocowaniu mam popękaną i amorek lata na boki i puka. 

snajper, jakiej firmy kupowałeś te poduszki, obudowe....co odradzasz? Bo tutaj mam parę do wyboru http://www.motoneo.pl/k-10061-NISSAN-all-MICRA-MICRA_K11-361-10061-10061-i-j.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...