Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zepsuta nawigacja


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dostałem wyczekiwaną nawigację z chin. Wszystko pięknie ładnie, ale:

Sama nawigacja kosztowała 1080zł + przesyłka około 200zł. W piątek dzwoni do mnie Pani z DHL, że będzie do mnie przesyłka i muszę wypełnić jakieś tam papierki i zapłacić około 230zł podatku. Jak się dziś okazało 340zł. Podejrzewam, że jak bym zamówił pocztą to obyło by się bez tego, ale trudno.

Zabrałem się do montażu. Wszystkie przejściówki były dostarczone, nawet działa sterowanie z kierownicy. Po złożeniu plastików okazało się, że góra radia jest trochę wpadnięta do środka, ale może być. Najgorsze jest to, że nie działa nawigacja. Przy radiu była karta micro sd (już włożona do slotu) z iGO. Całe popołudnie i wieczór się z nią męczę. Dwa razy załapała po chwilowym postoju (zostawiłem na około pół godziny), już byłem cały uradowany, działa! Ustawiam język polski, wszystko piękie, nawracam autem a tu znowu to samo :( Czy u kogoś z Was też się takie coś działo?

Podejrzewałem, że to wina tego, że nie podłączyłem przewodu oznaczonego jako masa (radio mimo tego działało), ale po podłączeniu jest to samo.

Nagrałem filmik na YT.

Nie mam już sił :(

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z9qayo0wIuU

 

Jeszcze nagrane wieczorem:

Nie działa podświetlanie klawiszy, ale po włączeniu świateł ekran nieco przygasa (również ustawienia podświetlenia klawiszy są nieaktywne - na szaro).

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była i jest założona (początkowo dałem ją w okolice nawiewów centralnych, a później przeniosłem na deskę rozdzielczą nad schowek pasażera - podszybie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po za tym radio jest super. Pasuje bez żadnych przeróbek. Gra znacznie lepiej niż oryginał ;) Tylko ta nawigacja... Może antena jest uszkodzona? Podświetlenie klawiszy działa. Przypadkowo nacisnąłem reset w ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... a był ładny Clarion za 1900,-..........

 

Piszę to bez satysfakcji....

Naprawdę podziwiam odwagę z tą chińszczyzną,skoro jest sprawdzony sprzęt niewiele drozszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź z tym do jakiegoś fachmana i może Ci pomoże. Sam tylko nabawisz się dużej frustracji. Kurcze, przyznam, że odważny kolega, życzę powodzenia bo mnie nawigacja w Nissanie wkurza na tyle, że używam telefonu na wysięgniku przyczepionym do szyby bo chodzi o niebo lepiej. Bubel i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wyjeździe na Śląsku. Udało mi się znaleźć serwis w tej samej miejscowości. Gość ma tyle roboty, że powiedział, że nawet nie ma teraz wolnego człowieka aby mi radio wymontował. Po moich przejściach powiedziałem, że za 5 minut wymontuje radio i tak też zrobiłem :) Ponoć padniety jest moduł gps, który to jest razem z windowsem. Jemu zdarza się to nie pierwszy raz. Jak odbiorę radio powiem co i jak. sorki za ewentualne błędy ale pisze z telefonu ;) Będę egzekwowal od Chińczyków zwrot kasy.

Mam też chińskie radio marki Dalco w Astrze kilka lat i jestem z niego zadowolony. Co prawda nie mam tam gps'a, ale jest dvd, tv i inne bajerki.

Myślałem nad oryginałem Nissana, ale bałem się, że nie podejdzie mi tam Automapa, nie będę mógł odtwarzać dvd, mógł by być problem z dodatkowymi częściami typu oryginalna antena gps od QQ. Bardzo brakowało mi również złącza usb, a tu takie sobie zrobiłem.

Jak już wcześniej pisałem podświetlenie działa. Wystarczyło zresetować jakieś ustawienia.

Sąsiad też ma chińskie radyjko w MG i jest bardzo zadowolony. To gra na prawdę dużo lepiej od oryginału (miałem wersję ze zmierniarką 6 CD).

275e4b0996a0ba25gen.jpg

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że się podoba :) Jak chcecie, to mam całą dokumentację z montażu gniazda, choć nie jest to jakaś trudna sprawa ;)

Czeka mnie jeszcze dopracowanie mocowania radia, tak aby ładnie komponowało się w desce rozdzielczej, bo teraz faktycznie trochę wpada górą, ale to jak wrócę, teraz jak tak tylko założę, żeby wrócić do domu, bo mam dziurę. Ale na prawdę jestem trochę zaskoczony jak sprawnie poszedł mi demontaż radia na ulicy korzystając tylko ze śrubokręta ;)

Dziękuję za słowa otuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podziwiam odwagę z tą chińszczyzną,skoro jest sprawdzony sprzęt niewiele drozszy

U mnie już trzeci rok taka chińszczyzna działa i nie zamieniłbym na żadne inne. Główny atut nawigacja - kazda mapa która chodzi pod windows mobile - sygnał GPS łapie zaraz jak tylko Krzysiek zdąży wygłosić powitanie w programie. Poza tym ma wszystko co radio mieć powinno DVD, podłączenie kamerki cofania, wyjscia USB AUX i wiele innych. A co do chińskości to owszem Watson to nie pionier ale bebechy ma samsunga a to juz dobrze o nim świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! czy w ustawieniach nawigacji wskazałeś ręcznie katalog z mapą, żeby po uruchomieniu nawigacji mapa ładowała się automatycznie, u Ciebie wygląda to tak jakby nawigacja się ładowała i szukała folderu z mapą , a że nie może znaleźć to się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu. Ponoć próbują różne moduły bo mimo, że są podobne, to ponoć są różne serie. Navi jest w fazie testu i ponoć działa... Mam nadzieję, że tak zostanie.

Katalogi są dobrze ustawione, ale dostałem cenną uwagę od gościa zajmującego się tymi nawigacjami, aby wyłączyć autorozruch oraz wyłączać program nawigacyjny przed wyłączeniem samochodu (nawet w AM pisze, żeby nie wyłączać urządzenia podczas zamykania aplikacji).

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko do kolegow, czy jest jakies radyjko nieoryginalne, ktore obsluzy mi system 360 czy raczej nie ma takiej mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe wieści:

Radyjko miało być wstępnie dziś na rano do odbioru, ale niestety. Wszystkie moduły GPS, które mają w serwisie nie podchodzą do końca i jak dobrze pamiętam Windows nie chce się załadować. Ponoć moje radio to nowsza wersja z wyjściem na modem do internetu, a on ma starsze. Ma sprowadzić od znajomego i mam mieć info w przyszłym tygodniu, jak to działa i czy w ogóle działa. Jeżeli zadziała to odeślą mi do domu (dziś już musiałem wrócić do Zakopca).

Teraz najlepsze. Pisałem wcześniej, że plomby były naruszone. Okazuje się, że moduł GPS był już naprawiany i to w dodatku niezbyt profesjonalnie - ścieżki były łączone drutami.

Wyleczyłem się z zakupów tego typu rzeczy na ebayu... Będę walczył o swoje, nie popuszczę czegoś takiego skośnookim...

 

Ufff, radio w końcu naprawione. Dziś do mnie dotarło, wyszło 400zł z przesyłką. Początkowo miałem antenę od GPS pod panelem nad radiem, ale bardzo długo lokalizował satelity, więc musiałem z powrotem dać w rogu na desce rodzielczej (tam gdzie jest głośnik wysokotonowy).

Niestety nadal jest wpadnięte u góry i nic na to nie mogę poradzić. Montuję je na oryginalnych łapkach ze starego radia, które nawet trochę rozwierciłem, żeby radio dopchnąć do góry, próbowałem dać podkładki pod śruby, ale było jeszcze gorzej, bo radio "zjeżdżało" na dół i nie mogłem założyć panela. Nie jest źle, ale mogło by być lepiej. Na razie daję sobie spokój i zostawiam jak jest.

Jeszcze fotki starego modułu. Aż się lepi z brudu.

b0823d002330a825.jpg

 

4e42f3247749f1f8.jpg

 

4a0b8f73d3533898.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...