Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatek do paliwa


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Większość tych dodatków czyszczących w składzie ma głównie naftę i ropę, ewentualnie jakieś inne dodatki - także cudów nanotechnologii tam nie ma.

Na cuda nie licze :). Po prostu troche sie boje tego diesla i wole dmuchac na zimne. Mialem w swoim zyciu troche aut ale wszystkie benzyniaki. To pierwszy diesel i od razu czytam o jakichs problemach z wtryskami, dwumasa, DPF - tego dziadostwa na szczescie nie mam i innych chorobach ktorych w benzynie nie bylo. Na razie problemow 0 z autem ale mam go dopiero jakie 4 miesiace i nie wiem co moze przyniesc przyslosc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzylem :( .

Nie chce zakladac nowego watku, wiec zapytam tutaj.

Stalo sie nieszczescie. Zona dolala dodatku do ropy w postaci ..... benzyny.

Zatankowala wczoraj, przejechala moze z 400m i auto stanelo.

Na ile sie szykowac z kredytem na naprawe ?. Auto juz stoi u mechanika, maja dzisiaj rozbierac, ale bede wiedzial dopiero wieczorem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzylem :( .

Nie chce zakladac nowego watku, wiec zapytam tutaj.

Stalo sie nieszczescie. Zona dolala dodatku do ropy w postaci ..... benzyny.

Zatankowala wczoraj, przejechala moze z 400m i auto stanelo.

Na ile sie szykowac z kredytem na naprawe ?. Auto juz stoi u mechanika, maja dzisiaj rozbierac, ale bede wiedzial dopiero wieczorem co i jak.

 

O rzesz! się narobiło :(

 

Wersja optymistyczna:

przepłukanie układu i będzie hulać.

 

Wersja pesymistyczna:

Pompa + wtryski do wymiany. Żeby dostać się do pompy i ją wyjąć trzeba wyjmować silnik i rozpinać rozrząd. w 5k z robotą powinienieś się zmieścić, chyba że coś ocalało.

 

Współczuję, niedawno przeżylem większy wydatek i bardzo bolało.

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak liczylem, nawet moze i wiecej. Zalamka totalna.

Optymistyczne jest to ze auto bedzie naprawial ojciec dziewczyny mojego dobrego kumpla. Chociaz tyle, ze mnie nie naciagnie.

Tak to jest. 15 lat jazdy tylko benzyna, to i ma prawo sie czlowiek pomylic. Dobrze ze stalo sie to pod domem (zona wybierala sie z dzieckiem w dluzsza droge). A chcialem ja jechac wczoraj na stacje i zatankowac i dolac tego STP. Ale zona wracala z pracy i sobie po drodze zatankowala :).

No nic - doinwestuje auto w nowe wtryski i pompe (bo jak znam swoje szczescie - na pewno sa do wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z nowymi wtryskami. Najtaniej za nowe zapłacisz 1500 za sztukę. Proponuje kupić używki sprawdzone na stole za 400/500 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle.Teściu mojego brata zalał benzyny do merca Ml 2.7 cdi i ujechał prawie 100 kilometrów zanim silnik zgasł.Wypłukali zbiornik i układ paliwowy i tyle.Według właściciela to auto po płukaniu chodzi lepiej jak przed tą wpadką a z pompą i wtryskami absolutnie nic się nie stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnig nie zgasl. Zaczol tracic moc i zona byla na tyle przytomna :huh: ze od razu zgasila silnik (na skrzyzowaniu :) ). Bo jak twierdz, cos ja tknelo, i od razu pomyslala, ze nalala benzyny. Ale znajac moje szczescie, to nie dosc ze polecialy wtryski, to pewnie mam jakies 2 pinowe, ktorych nie ma pewna osoba polecana mi przez jednego z uprzejmych userow z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróćmy może do tematu uzdatniania paliwa, koledzy bo za chwile będziemy przekopywać post w poszukiwaniu odpowiedzi na temat. Lepiej chyba by było założyć nowy wątek o nalaniu niewłaściwego paliwa do diesla bo oczywiście jest on interesujący i pewnie niejednej osobie się to może zdarzyć, wtedy a ni my nie znajdziemy o dodatkach a ni taka osoba co szuka i ma problem z benzyną w dieslu też odpowiedzi nie znajdzie na forum.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownicy powinni dbać o porządek pisać na temat to jedno zakładać interesujące tematy to drugie

 

tytuł tego tematu mówi o dodatku do paliwa a ja czytam o wtryskiwaczach i zalewaniu nie tym co trzeba jak dla mnie prawie wszystko do wycięcia chcecie jakiś temat załóżcie go ja poprzenoszę to co trzeba a nawet przykleję ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ktory ma x-traila polecil mi wlasnie taki dodatek jaki wymienilem w swoim1 poscie, castrol, smaruje dobrze wtryskiwacze i kalazalewac dobrą ropą, po wykonanym zabiegu auto zaczyna chodzic lepiej, ciszej, oraz juz nie harczy przy dodawaniu gazu, polecam

 

Castrol TDA dodatek do diesla 250ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wczoraj zatankowałem bak na Orlenie zwykłym ON, nabyłem 1 litr oleju Elf Moto 2 HP Eco 2T i będę eksperymentował. Zastanawiam się w jakiej proporcji wlać ten olej. Czy cały litr na cały bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zatankowałem bak na Orlenie zwykłym ON, nabyłem 1 litr oleju Elf Moto 2 HP Eco 2T i będę eksperymentował. Zastanawiam się w jakiej proporcji wlać ten olej. Czy cały litr na cały bak?

proporcja 1:200

czyli 1 litr oleju 2T na 200 litrów ON

Np.

bak ma 50 litrów pojemności to lejemy do niego 0,25 litra oleju 2T.

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za szybką odpowiedź. Dziś lub jutro zalewam i obserwujemy efekty.

 

Wczoraj wlany, zrobione już pierwsze kilometry. Obserwujemy efekty,

Edytowane przez Fans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem MIXOL S Orlenowski 0,6l po zatankowaniu pełnego zbiornika wyrażnie ciszej chodzi już się kończy zbiorniczek teraz wleje pozostałe 0,4l i na jakiś czas starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Za namową sprzedawcy od specjalistycznego sklepu z chemią do aut, przy kupowaniu oleju, nabyłem:

Liqui Moly Diesel System-Reiniger, podobno najlepsze co produkują i linii pro...

 

Ktoś stosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do tego to nie trzeba mieć czasem specjalnego urzadzenia do stosowania? Kiedys widzialem reklamę srodka do czyszczenia wtryskow itd itp. liqui moly ale aplikowalo sie to zamiast paliwa specjalnym urzadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, poczytalem sobie na ich stronie i są dwie wersje tego produktu, jedno do baku a drugie przez urzadzenie Jet Clean. Ciekawe bo opisy obu wersji są praktycznie identyczne, wiec rodzi się pytanie jaka jest roznica bądź co jest sciemą. Jeśli wersja do baku działa to po co płacić wiecej za "profesjonalne" czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek przed tankowaniem wlałem i do pełna. Potem trasa do Białegostoku i dziś muszę powiedzieć, że DZIAŁA.

 

M.

Edytowane przez dąb'13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem MIXOL S Orlenowski 0,6l po zatankowaniu pełnego zbiornika wyrażnie ciszej chodzi już się kończy zbiorniczek teraz wleje pozostałe 0,4l i na jakiś czas starczy

 

Za dużo lejesz 200ml wystarczy. Nie lej mixola tylko liqui moly art. no 1052 (do kosiarek itp). Mixol pozostawia osad na wtryskach i jest niebezpieczny dla dpf, a liqui przy spalaniu jest czystszy od oleju napędowego. LM 1052 jest powrzechnie stosowany już na starcie w nowych samochodach taksówkarzy w Niemczech, gdzie leją 200-300 ml na bak przy każdym tankowaniu - kto zna niemiecki niech poszuka na niemieckich forach, nawet robili test laboratoryjne i LM 1052 rewelacyjnie smaruje, nie pozostawia osadów i jest czystszy od ON - idealny do aut z DPF.

 

Od kilka lat temu teść w swojej firmie transportowej dolewał za namową pompiarzy (bo cały czas padały pompy i wtryski w TIRach) olej jadalny, potem zmienił na 1052 i ani razu nie było awarii układu paliwowego (olbrzymie przebiegi x 14 aut).

 

Ja lałem 1052 do poprzedniego X-T30, teraz leję do każdego tankowania do T-31 (przebieg miesięczny 2.500 km) i do Audi A6 3.0 żony. Teść znowu od 4 lat dodaje LM do A8 (przebieg m-czny ok. 4.000-5.000 km), od 2 lat do Q7 i od 5 lat do Nissana Navary - zero awarii układu paliwowego,

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem sobie cały układ paliwowy.

 

Wcześniej zdarzało się, że przy ostrzejszej jeździe zostawiałem nieco sadzy w powietrzu. Próbowałem VPower'em, Ultimete'em i naszą Verwą, efekt był ale bez rewelacji. Teraz pięknie.

Wydech mam, jak w nowym T31...

 

Koszt ok. 64,- ale po negocjacji za 50-, można kupić starcza na 70l.

Edytowane przez dąb'13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...