Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan qashqai,brak mocy,check engine


Gość punharq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość punharq

witam!

 

Posiadam Qashqaia 2.0dci 150hp dpf auto w trakcie jazdy powyzej 100km/h straciło moc,silnik kręci do 3000rpm,po dystansie ok 20-30km z tym objawem zapalił się check engine,nastepnego dnia mechanik podpiął kompa błąd p0235 odczytałem jako błąd czujnika doładowania,zacząłem od egr wyczyściłem choć nie był w złej kondycji,przewody posprawdzałem zadnych wycieków przedmuchów nie wynalazłem,czujnik doładowania czysciutki,nie zmierzyłem nie mam narzędzi,jestem na wyjezdzie za granicą,ojciec wysłał mi uzywke czujnika doładowania ,podmienie jak przyjdzie,jutro jeszcze sprawdzę masę sterownika silnika moze ma znaczenie,druga sprawa,kolejny dzien jazdy z domu do pracy odcinek 40km od momentu wyjazdu spod domu odzyskał moc wszystko było ok,spowrotem do domu z pracy to samo,niedomaganie wystąpiło nagle,moze jakies sugestie może ktos z was miał ten sam problem.

Dzieki pozdrawiam.

 

To forum chyba nie zyje:) szkoda:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyje, żyje, tyle tylko że Twój problem może powodować wiele przyczyn. Najprostrzą może być paliwo i filtr. Ale z Twojego opisu można wywnioskować, że problemu już nie ma. Więc może to ten EGR co go wyczyściłeś ;). A ten mechanic co to u niego byłeś co powiedział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tutaj masz opis:http://www.nissanhelp.com/diy/obd_codes/p0235.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość punharq

i powiedział że mam dosłownie wszystko sprawdzić to sie zabralem i dzis chyba znalazłem:),sprawdziłem doslownie wszystko włącznie z masą sterownika silnika, teraz całkowicie zgłupiałem gdyz zapieczona sztanga w turbinie wyczysciłem rozruszałem chodzi elegancko,przejechałem dzis ze 20km przegoniłem do 5,500rpm od 1-4 wszystko pięknie chodziło do momentu zgaszenia silnika,fakt faktem nie usunąłem check engine bo nie mam sprzętu w tej chwili czeka na interfejs 2 wizyty w tutejszym warsztacie to koszt nowego interfejsu.o dalszych postepach dalej napiszę co i jak na razie czekam.

 

i powiedział że mam dosłownie wszystko sprawdzić to sie zabralem i dzis chyba znalazłem:),sprawdziłem doslownie wszystko włącznie z masą sterownika silnika, teraz całkowicie zgłupiałem gdyz zapieczona sztanga w turbinie wyczysciłem rozruszałem chodzi elegancko,przejechałem dzis ze 20km przegoniłem do 5,500rpm od 1-4 wszystko pięknie chodziło do momentu zgaszenia silnika,fakt faktem nie usunąłem check engine bo nie mam sprzętu w tej chwili czekam na interfejs, 2 wizyty w tutejszym warsztacie to koszt nowego interfejsu.o dalszych postepach dalej napiszę co i jak na razie czekam.

kod odczytałem jako błąd czujnika doładowania,to wiem od piątku,tylko cos spowodowało ten błąd w mojej diagnozie zapieczone kierownice w turbo,dalej nie wiem,czekam na sprzęt

 

Żyje, żyje, tyle tylko że Twój problem może powodować wiele przyczyn. Najprostrzą może być paliwo i filtr. Ale z Twojego opisu można wywnioskować, że problemu już nie ma. Więc może to ten EGR co go wyczyściłeś ;). A ten mechanic co to u niego byłeś co powiedział ?

 

w tamtym tygodniu wymieniłem wszystkie filtry olej,takze napewno nie to,paliwo tankuje na shellu od bardzo długiego czasu ta sama stacja nigdy zadnych problemów

 

Witam

Tutaj masz opis:http://www.nissanhelp.com/diy/obd_codes/p0235.html

 

Dzieki za pomoc to juz przerobione mam:)ale dzieki za checi

 

Problem rozwiązany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,dzisiaj zapaliła sie kontrolka check engine,auto straciło moc,czy moge tak jechac jutro 20 km,do mechanika na kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dzisiaj zapaliła sie kontrolka check engine,auto straciło moc,czy moge tak jechac jutro 20 km,do mechanika na kompa?

Witam !

Ja w trybie awaryjnym musiałem zrobić niestety 400km bez zbędnych wariacji spokojnie i nic się nie stało!niby nie można ja niestety musiałem bo nie miałem innego wyjscia.

Apropos checka tu już niestety tylko sprawdzić błędy pod kompem usunąć usterkę,

U mnie czujnik cisnienia doładowania umarl wymieniłem usunąłem błąd i latam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...