Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtry, olej, świece - oryginały czy zamienniki


buladag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Doradźcie. Mam zamiar powymieniać "eksploatacje"

 

Oryginały za 315zł (filtry, olej, świece, uszczelka korka spustowego)

czy zamienniki za ~250zł około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ile kosztuje??? po co Ci uszczelka pod korek spustowy ??? tam jest miedziana podkładka, jeszcze nie zdażyło mi się wymieniać, no chyba, że już aż tak była wytarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka akurat to groszowa sprawa. 314 za komplet. Poszczegolnych cen nie znam, wszystko z brandem nissana z olejem wlacznie. Kto tam dla nich to robi niestety sie nie orientuje. "Zamienniki" liczylem po taniosci z wyjatkiem swiec i filtra oleju.

 

A i komplet to swiece, filtr oleju, filtr kabinowy, powietrza, olej 5L wszystko z logo nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką niewielką różnicę między oryginałami a zamiennikami - bierz oryginalne. Tylko zwróć uwagę, czy olej nie jest jakiejś starej daty - bo te oleje potrafią tak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwage z olejem - sprawdze to aczkolwiek moj qg i tak go pewnie predzej czy pozniej przepali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepali, nie przepali - ale jednak zawsze lepiej jest mieć świeży olej :) W zeszłym roku był u mnie jeden z klubowiczów swoją N15, żeby mu olej w skrzyni wymienić. Kupił oryginalny Nissana, taki, jaki jest zalecany (o ile dobrze pamiętam, to wg tego, co fabryka lała - był to 75W80). Z tym, że data produkcji oleju to 1998r... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu oleju nie brałbym od nich, lepiej wziąć coś sprawdzonego o dobrych parametrach, za to np filtry jak najbardziej można i chyba nawet warto dać oryginalne. Ja kiedyś sobie sprawię ori, bo jestem ciekawy, czy zauważę jakąkolwiek różnicę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sobie sprawię ori, bo jestem ciekawy, czy zauważę jakąkolwiek różnicę :)

 

Jak wcześniej jeździłeś na dobrych, markowych filtrach typu Knecht, Mann, Purflux czy innych z wyższej półki to różnicy nie odczujesz. Chyba, że używałeś filtrów noname z najniższej półki cenowej - wtedy różnicę zauważysz w jakości wykonania czy w spasowaniu filtra. Jeśli w przypadku zamiennika filtra a oryginału jest niewielka różnica cenowa, rzędu kilku złotych, to warto wziąć oryginalne. Gdy oryginał będzie kosztował tyle, co 4 zamienniki - to szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dotarło wszystko.

Tak to wygląda:

20130313195830.th.jpg

 

314zł z przesyłką.

 

Olej z końcówki 2012r

 

Kupione w pakiecie, więc nie było możliwości kupienia tylko niektórych rzeczy.

 

Olej z Belgii, świece to po prostu NGK Made in Japan, filtr oleju z Francji, filtr powietrza Filipiny, uszczelka korka Japonia, filtr kabinowy/przeciwpyłkowy Niemcy.

 

thumbnail.png

20130313195034.th.jpg

20130313193203.th.jpg

20130313193216.th.jpg

20130313193242.th.jpg

20130313193452.th.jpg

20130313193621.th.jpg

20130313194057.th.jpg

20130313194451.th.jpg

20130313194944.th.jpg

 

Ma ktos pomysł jakie firmy to dla nich produkują? Świece już wiemy, filtr kabinowy Calsonic, a reszta? Olej, idąc po kształcie butelki to to samo co olej GM, co za tym idzie jest to produkt Wolf Oil co zgadzało by sie z miejscem produkcji (Belgia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...