Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka płynu chłodzącego?


Chris-one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam- mam dziwne pytanie cz w Waszych modelach też nie ma kontrolki (wyświetlacza) wskazującego poziom nagrzanej chłodnicy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej kontrolki jest straszak,jak już nagrzejesz za bardzo to Cię postraszy i trzeba się zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczyłoby rozwiązanie z Yariski. Silnik zimny - niebieska kontrolka, jest OK - brak kontrolki, za gorąco - czerwona kontrolka. I byłoby dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak jest normalny, uzupełniony dodatkowo temp. oleju, wtedy przynajmniej wiadomo kiedy można depnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla mnie wystarczyłoby rozwiązanie z Yariski. Silnik zimny - niebieska kontrolka, jest OK - brak kontrolki, za gorąco - czerwona kontrolka. I byłoby dobrze."

 

Hm mam tak w yarisce ale moim zdaniem to za mało. W focusie mialem normalny wskaźnik który razu pewnego zacząl szalec. Silnik nie był za chłodny ani za gorący ale falował i coś było nie tak....mechanik, termostat i git. Innych oznak nie bylo. Przy braku wskaźników takie zachowanie w nocie lub yarisce jest nie do wychwycenia ale może dla zdrowia psychicznego to lepiej?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mi tego brakuje. Pozostaje obserwowanie spalania w zimie, to jedyna wskazówka o otwartym/uszkodzonym termostacie. Przegrzany silnik akurat ma kontrolkę tylko czy to nie trochę za późno? Generalnie cały samochód do .... Jak czytam czasami kolejne wpisy z coraz to nowszymi usterkami. Obecnie ze względu na powiększenie przestrzeni życiowej i hipoteczny na niedożycie, kwestia Nota zeszła na dalszy plan. Dalej reklamuję ale już tak bardzo mnie to nie podnieca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysten,przegrzejesz silnik jak będziesz dalej jechał z ostrzeżeniem o zbyt wysokiej temperaturze.Kontrolka informuje nie o przegrzaniu a o zbyt wysokiej temperaturze,w tedy jest jeszcze czas na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Note z przed liftu 2006r) jest właśnie kontrolka o której pisze arek_sosnowiec. Przy zimnym silniku wskaźnik świeci na niebiesko - po rozgrzaniu gaśnie. Na szczęście póki co nie miałem "przyjemności" sprawdzić czy świeci się na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...