Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewane fotele


witeks1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy macie podobne odczucia co do podgrzewanych foteli ( wydane pieniądze za guzik z podgrzewanymi fotelami) ???

Nissana mam od kwietnia 2012 ale dopiero zimą zacząłem używać przycisku z podgrzewaniem fotel. Jakie było moje zdziwienie gdy po 4h spędzonych na mrozie w górach z przemarzniętą d... stwierdziłem, że po 15 min jazdy z podgrzewaniem foteli - podgrzewanie jest ledwo wyczuwalne.

Po tej przygodzie kilkakrotnie sprawdzałem owe przyciski ( dwuskalowe podgrzewanie), gdzie na 1 stopniu podgrzewaeni jest prawie niewyczuwalne - na drugim jest lepiej - ale czy to jest podgrzewanie ??? ( do tej pory użytkowałem niemieckie auta m.in golfa w którym po włączeniu podgrzewania na max. nie można bylo usiedzieć).

 

Podgrzewanie foteli można było zakupić wyłącznie w najbogatszej wersji z wymogiem zakupu skóry.

Sprawę skierowałem do Nissana Polska - na razie bez odpowiedzi ( w salonie po przeglądzie stwierdzono tylko, że podgrzewanie działa prawidłowo).

 

Czy któryś z użytkowników ma podobne odczucia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, nie dosyć że fotele grzeją się powoli to i ich temperatura pozostawia wiele do życzenia. 2-stopnie grzania powinny zapewniać szybkie i efektywne grzanie a tym czasem jest miernie. Nawet poprzedni mój C-max jak się ustawiło na 5 to niemal parzyło a tu.... lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe przekazalem do Nissan Polska bede informował na bieżąco - na razie jest nas dwóch. Spróbujmy połączyć siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam najmniejszych uwag u siebie co do foteli i ich podgrzewania, Po włączedniu minuta dwie i już czuć ciepło w pupę a jak jechałem zimą i miałem ogrzewaie na ful by wysuszyć podłogę i przy tym włączone fotele to w d... było za gorąco że musiałem wyłączyć. Czyli tak jakby stopień podgrzanaia był zalezny od ustawionej temperatury. U mnie to działa rewelacyjnie i na jednym i na drugim stopniu. Nie mam do tegonajmniejszych uwag.

Więc u was coś musi być nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa bez zarzutów. II Stopień muszę wyłączyć po około 3-4 minutach, bo inaczej jest za gorąco. Pierwszy daje przyjemne ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedz cytuje:

 

Szanowny Panie,

 

Po wnikliwym przeanalizowaniu Pana skargi zgłoszonej do Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w Budapeszcie w dniu 28 luty 2013 r., uprzejmie informuję, że skonsultowaliśmy sprawę układu podgrzewania foteli z Działem Technicznym NSCEE oraz dealerem A. i R. Polody Spólka Jawna.

 

Z wyjaśnień udzielonych przez dealera wynika, że dokonał on sprawdzenia poprawności działania systemu podgrzewania foteli i działa on poprawnie, rozprowadzając ciepło na całej powierzchni maty grzewczej. Dodatkowo opis procesu diagnostyki dostarczony przez dealera został skonsultowany z Działem Technicznym, który potwierdził poprawność wykonanej diagnostyki, a zatem możemy potwierdzi, że system podgrzewania foteli w Pańskim samochodzie działa poprawnie.

 

Mamy nadzieję że udzielona odpowiedź jest wyczerpująca i rozwiewa Pana wątpliwości co do poprawności pracy układu pogrzewania siedzeń. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić o naszej pomocy, o którą może Pan zwracać się zawsze bezpośrednio do nas lub za pośrednictwem serwisu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, serwis zawsze może uzyskać pomoc odnośnie zgłaszanych przez Pana zastrzeżeń w Dziale Technicznym w Warszawie lub w Budapeszcie.

 

smiechu warte...

 

dział techniczny skontaktował się telefonicznie z dealerem i za pomocą słów ustalili, że podgrzewanie działa poprawnie.....( działania nikt nie podważał , podważałem temperature siedzisk)... także walczę z "wiatrakami" dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną analogię,Ci co mówią że grzeje O.K. jeżdżą benzyną,i na odwrót.To tak jak z nagrzewaniem wnetrza,bez webasto.W dieslach zanim się zrobi ciepło,to w benzynie jest już upał.Oczywiście wiem że za ogrzewanie foteli ,odpowiada układ elektryczny,a nie jak wnętrza temp.płynu w chlodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą , Qashqai diesel w silne mrozy prawie wcale nie dogrzewał wnętrza , a w 350z gorąco to samo z podgrzewaniem foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne silnik diesla ze swojej charaktrystyki zawsze rozgrzewa się dłużej niż benzyna ale nie powinno to mieć wpływu na grzanie fotela bo to elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witeks1978

 

Oj warty śmiechu - Gwarant !

 

Wracając do tematu..

... może spróbuj niech Ci zademonstrują egzemplarz, który czeka na nabywcę ? A dla porównania weż ze sobą termometr bo "odczuwalność" temperatur Serwisu może różnić się od Twojego.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mam 2.0 dci i "drugiego biegu" foteli w zasadzie nie używam bo jest zdecydowanie za gorąco.

I wcale nie ma tu znaczenia, że z powodu miękkiego serca mam twardą d.... bo moja wrażliwa temperaturowo żona ma takie samo zdanie ;)

 

Natomiast tempo nagrzewania i obszar nim objęty pozostawiają sporo do życzenia.

Aha, jeszcze amplituda działania termostatu jest za duża - za duże wahania temperatury w ramach jednego ustawienia.

 

Ogólnie moim zdaniem ocena "4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja u siebie mam odczucie ze grzeje nie tylko w 4 litery i jest wystarczające to jeszcze na 2 zakresie mam wrażenie ze grzeje na wysokości lędźwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

albo ci co mowia ze grzeje za slabo rzeczywiscie maja jakis problem z tym podgrzewaniem albo jestescie wyjatkowo wrazliwi ?! silnik i inne czynniki nie maja znaczenia. u mnie grzeje szybko i mocno lepiej niz w poprzednim samochodzie a było to audi a6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w dziedzinie podgrzewanych foteli, ale może pod wpływem "wysiedzenia" fotela przerywają się jakieś obwody grzejące i może przez to słabiej grzeją? To tylko takie moje domysły, ale może pomocne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy macie podobne odczucia co do podgrzewanych foteli ( wydane pieniądze za guzik z podgrzewanymi fotelami) ???

Nissana mam od kwietnia 2012 ale dopiero zimą zacząłem używać przycisku z podgrzewaniem fotel. Jakie było moje zdziwienie gdy po 4h spędzonych na mrozie w górach z przemarzniętą d... stwierdziłem, że po 15 min jazdy z podgrzewaniem foteli - podgrzewanie jest ledwo wyczuwalne.

Po tej przygodzie kilkakrotnie sprawdzałem owe przyciski ( dwuskalowe podgrzewanie), gdzie na 1 stopniu podgrzewaeni jest prawie niewyczuwalne - na drugim jest lepiej - ale czy to jest podgrzewanie ??? ( do tej pory użytkowałem niemieckie auta m.in golfa w którym po włączeniu podgrzewania na max. nie można bylo usiedzieć).

 

Podgrzewanie foteli można było zakupić wyłącznie w najbogatszej wersji z wymogiem zakupu skóry.

Sprawę skierowałem do Nissana Polska - na razie bez odpowiedzi ( w salonie po przeglądzie stwierdzono tylko, że podgrzewanie działa prawidłowo).

 

Czy któryś z użytkowników ma podobne odczucia???

U mnie jest dokładnie tak samo. Raz grzeją mocniej raz słabiej. Na pierwszym poziomie grzanie oceniam na prawie zerowe. Na drugim nieco lepiej ale w dalszym ciągu do poprawności jest daleko. Dwa razy ...może trzy "coś" się zmieniło i na drugim stopniu grzało nawet poprawnie.

Do podrzewania na przykład w Passacie nie ma nawet co porównywać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...