Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja Elektryczna HAK-a holowniczego NAVARA 2011


staaasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie w jaki sposób podłączana jest instalacja elektryczna haka holowniczego do Navary z 2011 roku ??? Czy to auto posiada kostki podłaczeniowe czy trzeba samemu ciągnąć kable aby się podpiąć do gniazda 13 pinowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy w samochodzie są odpowiednie gniazda w które wpinamy wtyczkę i wszystko będzie działać jak należy ?? oto jest pytanie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są gniazda na końcu paki. Trzeba rozłączyć złącze i wstawić pasujące od haka holowniczego. Nie można się pomylić bo jest tylko takie jedno złącze gdzie pasuje kostka dedykowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Pytanie jeszcze: bo obecnie mam zamontowany hak jednak z gniazdem 7 pinowym. Kłopotem jest fakt, że jakbym chciał szarpnąć przyczepę o DMC > 750kg to muszę mieć w niej wsteczny (takie przepisy), a wtyczka 7 pinowa bez przeróbek nie ma takiej opcji. Czy tą 13 pinową wtyczkę podłącza się w to samo miejsce co teraz mam podpiętą tą siódemkę ???

 

dzięki za instrukcję. To jednak nie jest tak hop siup - wpinasz kostkę i gotowe, troszkę zachodu z podłączeniem jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy do 3.5t nie muszą posiadać światła wstecznego chyba że jej długość z dyszlem przekracza 6m

 

Ja mam założone dwa gniazda 7 i 13 pinowe potrzebowałem do przyczepy kempingowej potrzebowałem wsteczny i 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy do 3.5t nie muszą posiadać światła wstecznego chyba że jej długość z dyszlem przekracza 6m

...

 

Witam i tutaj się kolego z Tobą nie zgodzę że przyczepy do 3,5 nie muszą mieć swiatła wstecznego, w rozdziale 3 - Swiatła, paragraf 12 - Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne, punkt 14. jest to wyraźnie napisane - poniżej przedstawiam podstawę prawną:

 

 

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 nr 32 poz. 262 • Brzmienie od 19 stycznia 2013)

 

Rozdział 3 - światła

Paragraf 12 - Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne

....

Punkt 14) cofania — pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 r.;

 

A więc z Twoją teorią się nie zgadzam ;)

Edytowane przez staaasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą ustawę i zbudowałem kilka przyczep powyrzej 750kg i tylko przy 7mio metrowej wymagali światła cofania ale co stacja diagnostyczna to inna interpretacja przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...