Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rwanie


FunGous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Samochodem potrafi nieźle szarpać.

Jadę sobie spokojnie ze stała prędkością i nagle jakbym strzelił ze sprzęgła. Trwa to pół sekundy. Na chwilę brak mocy i ułamek sekundy później szarpniecie jakby pełen gaz. Dzieje się tak bez względu na temperaturę silnika i zewnętrzną to znaczy nie zauważyłem korelacji. Prędkość też nie jest istotna. Jak mam wówczas włączony tempomat to mi go wyłącza. Dzieje się tak i na benzynę i na gazie. Miałem kilka błędów na kompie misfired czyli wypadanie zapłonow. Czy to może być przyczyną? Znajomy mówił mi że z instalacją lpg układ zapłonowy ma krótsza żywotność. Nie wiem czy to jest akurat to ale kupiłem zestaw nowych świec i cewek ale jeszcze nie wymieniłem. Ktoś miał może z takim zjawiskiem do czynienia? Co o tym myślicie i gdzie ewentualnie szukać przyczyny?

Chodzi oczywiście o 4.0v6

Pozdrawiam

 

sent from my android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Jeśli misfire, to:

Spróbuj sprawdzić, sam najpierw, czy uszczelka pod głowicą cała, czyli:

- czy nie ubyło zbyt dużo płynu chłodniczego,

- obejrzyj bagnet olejowy i pod korkiem wlewu oleju , czy nie ma spienionego jaśniejszego emulgatu - mieszanki oleju i płynu.

- zobacz pod korkiem chłodnicy czy nie pływają oka oleju na powierzchni płynu / na zimnym silniku /

- można jeszcze zakręcić zimnym silnikiem , przy otwartym korku chłodnicy - czy przedmuch nie wylewa płynu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...