Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wachnięcia obrotów 1,5 dci


dstasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie elektryk stwierdził ze na palące kontrolki trakcji mogą mieć wpływ wachnięcia obrotów. Rano najbardziej odczówalne . Samochód trzyma ok 800 i nagle jest zejście do 500 i szybkie podniesienie do 800. Przebieg 14 tys.

Co moze być przyczyną takich wachnięć. W jezdzie nic nie odczówam , Przyspiesza normalnie. Tylko jak stoi na luzie to są te wachnięcia.

 

Dzieki

PS Facet mówi ze w momencie wachnięcia wzrasta cisnienie i wychodzi poza norme az w silniku słychać taki dzwięk.

Oprócz trakcji nic się nie pali

 

Panowie doszedl dodatkowy objaw:

jak odpalam po nocy -14 to odpala super, ale jak później gdzies nim jade ok 3 km , odstawie go na 3 godz to po tym czasie mam problem z odpaleniem tzn długooooooo kręci

 

no i byłem w serwisie po wymianie czujnika ciśnieniowego klimatyzacji i skasowaniu błedu obroty i ciśnienie wskazuje wzorowe. a wachnięcia lekkie to jak jest włączona klima to normalne. Natomiast jesli chodzi o kontrolki trakcji to komputer jednoznacznie nie wskazał sprawcy i beda szukac jak auto zostawie na cały dzień.

Natomiast jest wysoce prawdopodobne ze pan lakiernik trochę zamaszyscie cos pomalował i dlatego gdzies jest problem z masa i kontrolki palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Panowie doszedl dodatkowy objaw:

jak odpalam po nocy -14 to odpala super, ale jak później gdzies nim jade ok 3 km , odstawie go na 3 godz to po tym czasie mam problem z odpaleniem tzn długooooooo kręci

Mam podobnie. Przy mrozie i wyższej temperaturze odpala bez problemów. Ponadto przy temp. ok. -2 do ok +7 też trzeba się nakręcić rozrusznikiem. Nagrałem to telefonem. Byłem w serwisie. Pokazałem filmy. Wzięli na warsztat i po 3 godzinach stwierdzili, że wszystko jest OK. A nie jest. Będę ich męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Przy mrozie i wyższej temperaturze odpala bez problemów. Ponadto przy temp. ok. -2 do ok +7 też trzeba się nakręcić rozrusznikiem. Nagrałem to telefonem. Byłem w serwisie. Pokazałem filmy. Wzięli na warsztat i po 3 godzinach stwierdzili, że wszystko jest OK. A nie jest. Będę ich męczył.

maper - a w którym serwisie byłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...