Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn do chłodnic - jaki polecacie?


buladag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję sie do wymiany ww.

Chciałbym zalać Prestone, ale cena jest spora, Dynagel w sumie niewiele tańszy, bo i tak muszę kupić dwa opakowania (jak dobrze pamiętam wchodzi 6,7l + u mnie reduktor LPG wiec pewnie trochę ponad 7l będzie potrzebne)

 

Dostałem od znajomego niezłą cenę na K2 Kuler, ale jakoś nie mam przekonania. Ale może niesłusznie?

 

Doradźcie coś proszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam K2 Kuler i nie narzekam - ładnie pachnie :P, w zamrażarce nie zamarza, normalna cena. Nie ma co przepłacać - od płynu chłodniczego autku koni nie przybędzie :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestone drogi w miare ale wiesz co zalewasz.

 

co racja to racja. Pamiętaj jakość zawsze nie idzie w parze z ceną, jak chcesz oszczędzać zalej borygo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn ma dobrze odbierac ciepło, nie zamarzać i nie powodować korozji układu. Tyklo i aż tyle.

 

Ja u siebie wlałem przy wymianie petrygo i nie narzekam, bo niby dlaczego miałbym narzekać. Kilkadziesiat procent aut na tym jeździ i jakoś się nie rozpadają.

Grunt, to żeby producent był jakis w miare znany, a nie firma krzak (wiec petrygo/borygo/k2/organika spełnia ten warunek), i myślę, ze moża bez obaw wlewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wplyw/znaczenie ma kolor? K2 kuler 5l zielony 26zl a rozowy 30zl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wplyw/znaczenie ma kolor?

 

żaden

jak sie zagłębisz w to co pisze na ulotce, to sie okaże, że oba są na glikolu etylenowym (monoetylenowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A używa ktoś może takiego płynu firmy Alpina: http://alejka.pl/alpina-plyn-do-chlodnic-chlodnica-5l-promocja.html ?

 

Jest teraz na niego promocja, 19zł za 5l.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat go zalał do Tigry... Nie polecam, w mieście auto się przegrzewało. Myślał że trafił wadliwy ale mechanik powiedział że to nie pierwszy przypadek.

 

Pierwszy raz w życiu słyszę, żeby silnik się przegrzewał z powodu złego płynu chłodniczego :) Ja tam obstawiam, że układ był zapowietrzony i stąd przegrzanie silnika - a że trzeba na coś zgonić, to wina poszła na płyn :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Pierwszy raz w życiu słyszę, żeby silnik się przegrzewał z powodu złego płynu chłodniczego :) Ja tam obstawiam, że układ był zapowietrzony i stąd przegrzanie silnika - a że trzeba na coś zgonić, to wina poszła na płyn :)

 

No to powiem Ci tak... z płynu robiła się maź... była w necie informacja o źle dobranych składnikach... danych serii nie podano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje dynagel, jedno opakowanie 5l wystarcza ...nawet sporo go zostaje :)

Edytowane przez misiekztg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znaczy, że nie spuszczasz całości.

 

To znaczy, że mechanik nie spuścił całości ...a to znaczy, że to chyba nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "chyba" nie, bo jak płukał (a powinien) układ to została tam woda, więc obniżyła się też temp. wrzenia zalanego płynu i podwyższyła temp. zamarzania, a z tego co piszesz zostało jej tam sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 17.03.2013 o 20:14, Jacek napisał:

wszystkie płyny chłodnicze mają coś koło 115 stopni,lub więcej,oczywiście poza wodą :D

Temperatura wrzenia płynu 129° Prestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...