Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem elektryczny, nie załącza stacyjka zegarów


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam x-traila t30/2.0/2006 od nowości, dzisiaj pierwszy raz deczko zaniemógł na mrozie. Otóż odpalał wszytko ok, ale raz po przekręceniu stacyjki nie zapaliły się kontrolki, tak jakby się zawiesił przekaźnik wtrysków, pompy lub całego komputera, immobilizera? Kręcił co prawda, radio działało a nie odpalał i zegary nic nie wyświetlaly. Po 2 próbach odpalenia w ten sposób nagle wrócił prąd i ok ale co to mogło być? Ktoś miał takie coś? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

immobilizer zamarzł. sprawdź czy gdzieś się w okolicach bezpieczników po stronie kierwocy lub pod maską nie zbiera wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

immobilizer zamarzł. sprawdź czy gdzieś się w okolicach bezpieczników po stronie kierwocy lub pod maską nie zbiera wilgoć.

dzięki zajrzę. A gdzie dokładnie pod maską jest immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik od stacyjki jest pod kierownicą. Sprawdź jeszcze puszkę z przekaźnikami pod maską z prawej strony czy nie jest tam mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzam wszytkie puszki ale po kierownicą to chodzi o skrzynkę bezpieczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzam wszytkie puszki ale po kierownicą to chodzi o skrzynkę bezpieczników?

 

tak, tam masz też chyba trzy pekaźniki, z czego jeden jest od zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ok. ja mam chyba wersje california tylko na lato bo zamki też już wyjmowałem do mycia i smarowania....



sprawdziłem wszystkie puszki ale są suche. To wygląda jakby immo zamarzło. Teraz czy ktoś wie gdzie jest immobilizer lub elementy odpowiadające za odcięcie zapłonu (NATS?)

 

wiem, że odbiornik jest przy stacyjce, tam raczej nie ma wilgoci bo skąd? ale jak się tam dostać i czy komuś zamazł już immo?

 

albo czy możliwe, że zamarzł przekaźnik?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stacyjce może być brak masy lub wilgoć przez dawno nie wymieniany filtr kabinowy - warto zerknąć.Szukałem gdzie jest immo i nie znalazłem :/

 

Jak nic z tych rzeczy to wyjąłbym każdy przekaźnik i obejrzał, przeczyścił co się da, włożyłbym na miejsce i czekał do następnych mrozów - taka usterka z typu upierdliwych i ciężkich do zdiagnozowania, równie dobrze może Ci się to więcej nie zdarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma takiej możliwości, żeby oryginalne, czyt. fabryczne immo blokowało ci tablice wskażnikw i kontrolki. Sprawdż bezpieczniki 11 i 28. Czy ten problem jest cały czas?

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma takiej możliwości, żeby oryginalne, czyt. fabryczne immo blokowało ci tablice wskażnikw i kontrolki. Sprawdż bezpieczniki 11 i 28. Czy ten problem jest cały czas?

nie to pierwszy raz, teraz już 30 razy odpalałem i ok. Nie było nic na zegarach i kontrolkach, tak jakby był przekręcony kluczyk ale zegary i kontrolki się nie świeciły. Ale radio i palenie działało, tylko nie zapalał.

 

Przy stacyjce może być brak masy lub wilgoć przez dawno nie wymieniany filtr kabinowy - warto zerknąć.Szukałem gdzie jest immo i nie znalazłem :/

 

Jak nic z tych rzeczy to wyjąłbym każdy przekaźnik i obejrzał, przeczyścił co się da, włożyłbym na miejsce i czekał do następnych mrozów - taka usterka z typu upierdliwych i ciężkich do zdiagnozowania, równie dobrze może Ci się to więcej nie zdarzyć :)

rzeczywiście filtr już dawno nie ruszany, może wilgoć wlazła tamtędy

 

muszę dodać, że zmieniłem ostatnio radio no ale ono działa dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalne? Jeśli to nieoryginalne radio to być może twoje nowe wprowadza zakłócenia na przewodzie bodajże nr 5 filetowy. Sprawdż czy nie podłączyłeś jakiegoś przewodu z nowego radia do fabrycznej kostki, pin 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pinu nie używam bo dolutowałem kostki ISo do tylko potrzebnych przewodów a reszty nie potrzebowałem. Poza tym długo było ok.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...